reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Bielsk Podlaski
17 marca 2018 21:51

Baśnie po podlasku – Kazki po svojomu

"Kazki po-svojomu" to nowa propozycja wydawnicza, która niedawno pojawiła się w Bielsku. Pozycja znakomicie się sprzedaje. Fakt, Nakład 250 egz jest już praktycznie na wyczerpaniu i wydawca zamówił dodruk, który pojawi się na rynku (i w księgarniach) za kilka tygodni.

Rok temu delegatura Najwyższej Izby Kontroli w Białymstoku zakończyła w Hajnówce kontrolę w zakresie „Bezpieczeństwa elektronicznych zasobów informacyjnych”. Takie kontrole przeprowadzono w całym województwie podlaskim, w wybranych jednostkach samorządu terytorialnego. Wnioski w wystąpieniu pokontrolnym, jakie wpłynęło na ręce starosty hajnowskiego, nie są optymistyczne.

Aktualności - Hajnówka
17 marca 2018 21:34

Ograniczenia handlu - debata

Hajnowska Fundacja „Oni to my” zorganizowała debatę na temat skutków ograniczenia handlu w niedziele. Dyskusję prowadziła dr Małgorzata Skowrońska z Fundacji „SocLab” Laboratorium Badań i Działań Społecznych z Białegostoku.

Aktualności - Hajnówka
13 marca 2018 22:31

Nikt się nad nami nie litował

Zaleszany to malutka wieś, położona niedaleko drogi Kleszczele – Bielsk Podlaski. Po II wojnie światowej, 29 stycznia 1946 r., Zaleszany przeżyły tragedię. Oddział dowodzony przez kapitana Romualda Rajsa „Burego” spalił budynki, zwierzęta, zabił ludzi, w tym malutkie dzieci. Tymczasem w odległej o 30 km Hajnówce, od trzech lat, w lutym, odbywa się marsz, którego uczestnicy niosą portrety „Burego” i krzyczą „Bury, Bury, nasz bohater!”

Aktualności - Siemiatycze
13 marca 2018 22:27

Rzecznik Praw Obywatelskich w Hajnówce, Bielsku i Siemiatyczach

Polska z dala od Warszawy to inny kraj, z innymi problemami i poznaniu tej inności mają służyć odbywające się regularnie od początku kadencji Adama Bodnara, jako Rzecznika Praw Obywatelskich, wyjazdy do poszczególnych województw.

Aktualności - Drohiczyn
11 marca 2018 20:13

Jak wikary stracił aureolę - zgubne skutki uległości /felieton/

System powszechnej edukacji od zawsze opiera się na podstawowej zasadzie: „Jak wół pierdzi, to obora słucha!”. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie dzieci słyszą przekraczając próg szkoły jest: „Bądź grzeczny/grzeczna, słuchaj się pani”.

Aktualności - Bielsk Podlaski
10 marca 2018 22:43

Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego harcerze mieli swoje święto. Tego dnia obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej. W Bielsku Podlaskim w hali Zespołu Szkół Nr 4 im. Ziemi Podlaskiej spotkali się harcerze z trzech powiatów: bielskiego, hajnowskiego i siemiatyckiego, należących do Hufca Bielsk Podlaski.

Aktualności - Siemiatycze
07 marca 2018 23:56

OSP Kajanka - ponad sto zdarzeń w minionym roku

W zebraniu sprawozdawczym OSP Kajanka oprócz wójta gminy Siemiatycze Edwarda Krasowskiego, przedstawiciela PSP Siemiatycze Szymona Piotrowskiego brało udział kilku strażaków z zaprzyjaźnionej OSP Sieniewice.

Aktualności - Bielsk Podlaski
07 marca 2018 23:51

Rewitalizacja budynku BDK i biuro paszportowe - Kolejne podejście

Po długiej dyskusji rada miejska Bielska Podlaskiego na wtorkowej sesji wyraziła zgodę na zawarcie przez miasto porozumienia o wspólnej realizacji z powiatem bielskim oraz gminą wiejską Bielsk Podlaski projektu pn. „Rewitalizacja Bielskiego Domu Kultury i Kina „Znicz”. Będzie to kolejna próba władz miasta na pozyskanie pieniędzy na rozbudowę BDK-u.

Aktualności - Siemiatycze
07 marca 2018 23:49

Handel z zakazami - czyli uszczęśliwianie na siłę

11 marca będzie pierwszą niedzielą, w czasie której obowiązywać będzie zakaz handlu. Jak na zmiany zapatrują się lokalni przedsiębiorcy? Jak te zmiany widzą pracownicy sklepów, klienci? Kto zyska, a kto straci?

Strona 1 z 286

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

patronat

Do góry strony