reklama

Aktualności - Bielsk Podlaski
05 października 2017 18:24

30-lecie pracowni plastycznej Koloryt w Bielsku Podlaskim

We czwartek 28 września w Bielskim Domu Kultury uroczyście obchodzono 30-lecie pracowni plastycznej Koloryt, która działa przy BDK od 1987 roku. Urzędnicy różnej maści oraz zaproszeni goście składali życzenia i kwiaty na ręce Maryli Babulewicz, która jest założycielem i kierownikiem pracowni. Na uroczystości nie zabrakło urodzinowego tortu, podarków oraz piosenek w wykonaniu Artura Leszczyńskiego.

W pracowni prowadzone są warsztaty z grafiki, malarstwa, batiku, tkaniny oraz rękodzieła artystycznego.

- Uczestnicy pracowni kontynuują swoje pasje artystyczne w Liceum Plastycznym w Supraślu i na studiach artystycznych. Są studentami i absolwentami takich kierunków jak: scenografia teatralna, wzornictwo przemysłowe, architektura wnętrz i krajobrazu, urbanistyka i grafika komputerowa – mówiła Maryla Babulewicz.

Młodzi plastycy z „Kolorytu” wielokrotnie uczestniczyli w wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia.

O samej Maryli Babulewicz współpracownicy mówią, że potrafi zrobić coś z niczego. Sama też jest głównym scenografem większości imprez odbywających się w Bielskim Domu Kultury.

(Jaco), Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony