reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

reklama

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

Stanisław Derehajło złożył rezygnację z funkcji wójta gminy Boćki. Teraz będzie doradzał wicepremierowi i ministrowi szkolnictwa wyższego Jarosławowi Gowinowi.

Aktualności - Boćki
28 kwietnia 2017 22:19

Złe drogi poscaleniowe w Andryjankach

Efektem scalania gruntów powinno być uzyskanie przez dotychczasowych właścicieli licznych mniejszych działek – działek, o podobnej wartości. W czasie scalania mogą powstać nowe drogi lub stare zostaną wyremontowane.

Aktualności - Boćki
31 stycznia 2017 19:46

Rewitalizacja Bociek, czyli… budowa klasztoru?

Na ostatniej, grudniowej sesji rady Gminy Boćki padły słowa o rewitalizacji miejscowości. Boćki mają zmienić swoje oblicze. Wójt Stanisław Derehajło potwierdza, że takie działania są prowadzone.

Aktualności - Boćki
04 stycznia 2017 20:41

Z przytupem w Nowy Rok

Hałaśliwie było na sesji Rady Gminy Boćki, 29 grudnia. Głównie za sprawą radnych Krystyny Piotrowskiej i Waldemara Rynansa. Tutejsze sesje mają swoją specyfikę. W pewnych momentach głos zabierają wszyscy. W jednym momencie wypowiadają się radni, sołtysi, zaproszeni goście. A gdy dyskusja osiąga punkt wrzenia, to kakofonia dźwięków nie pozwala na wychwycenie poszczególnych wypowiedzi.

Aktualności - Boćki
15 września 2016 12:20

Badania archeologiczne w gminie Boćki

Podlasie to dla archeologów otwarte okno ku przeszłości. Dzięki stosunkowo małemu zurbanizowaniu terenów, zachowały się tutaj liczne pozostałości życia i wierzeń dawnych mieszkańców. W dorzeczu Nurca można odnaleźć pozostałości kilku wczesnośredniowiecznych grodów, a także liczniejsze osady i cmentarzyska.

Aktualności - Boćki
15 lipca 2016 20:33

Zawody strażackie w Wygonowie

Gminne zawody strażackie połączone z obchodami 70-lecia OSP w Wygonowie gm. Boćki odbyły się w niedzielę, 10 lipca. W dwóch konkurencjach (sztafeta 7x50 m z przeszkodami i ćwiczenia bojowe) startowały 4 drużyny OSP z: Bociek, Dubna, Wygonowa i Andryjanek oraz jedna ekipa kobieca z Bociek.

Aktualności - Boćki
31 maja 2016 23:59

Zielononóżki z Andryjanek

Ekologia kosztuje. Jajka z hodowli kur Krzysztofa Galickiego z Andryjanek będą droższe, ponieważ jego kury są karmione w tradycyjny sposób. I nie są zamknięte w klatkach. Przebywają w ogrodzeniu, mając dużo miejsca na swobodne przemieszczanie się.

Aktualności - Boćki
12 kwietnia 2016 23:55

Radni mało słyszalni

Jest szansa, że w Boćkach powstanie schronisko dla psów. Okazuje się, że problem z bezpańskimi czworonogami dotyczy też tej gminy. Jak powiedział sekretarz urzędu gminy Stanisław Charyton: - My odławiamy, a psów przybywa.

Aktualności - Boćki
29 stycznia 2016 00:47

Szkoły - w gminie i w stowarzyszeniu

Minęły trzy tygodnie od burzliwej sesji w Boćkach, której tematem był zamiar likwidacji szkoły podstawowej w Andryjankach. Ostatecznie uchwały nie podjęto, jednak nikt z obrońców szkoły do tej pory nie zaproponował innego rozwiązania. A w gminie Drohiczyn już trzeci rok trzy szkoły podstawowe prowadzą stowarzyszenia.

Aktualności - Boćki
09 stycznia 2016 23:37

Szkole w Andryjankach grozi likwidacja

Na ostatniej sesji rady gminy Boćki głównym tematem okazała się uchwała o planowanej likwidacji szkoły podstawowej w Andryjankach. Wójt chciałby szkołę przekazać stowarzyszeniu. Obecni na sesji mieszkańcy wsi nie zgadzają się na takie rozwiązanie. Przekrzykiwali się w propozycjach zaoszczędzenia, wytykali wójtowi, gdzie widzą niegospodarność w gminie.

Strona 1 z 11

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

Do góry strony