reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Boćki
06 lutego 2018 18:03

Sesja ze znakami zapytania

Sesja Rady Gminy Boćki 26 stycznia była nagrywana. Czy chodzi o przypomnienie radnym co mówili na poprzednim spotkaniu? Być może. Przykładem są słowa radnego Waldemara Rynansa, który w ostrych słowach zarzucił radzie, że niektóre jego wypowiedzi są przekręcane.

Aktualności - Boćki
21 października 2017 16:59

Walenty Korycki w urzędzie gminy Boćki

Nie ma nic interesującego w zatrudnianiu nowych pracowników przez samorządy. Jednak fakt, że w Urzędzie Gminy w Boćkach pracę podjął radny sejmiku województwa podlaskiego, znany działacz PSL Walenty Korycki, jest interesujący. Tym bardziej, że pan Walenty był kiedyś, będąc wicemarszałkiem, bohaterem mediów. W tle był alkohol.

Aktualności - Boćki
21 września 2017 20:11

Lawendowe Boćki?

Dorota Kędra Ptaszyńska w bieżącym roku została wójtem gminy Boćki. Jesienią roku następnego będą kolejne wybory samorządowe. Co w tak krótkim czasie uda się zrobić pani wójt?

Aktualności - Boćki
24 lipca 2017 22:12

Kędra-Ptaszyńska wójtem gminy Boćki

Ponad połowa uprawnionych do głosowania (frekwencja 59,2 proc.) zdecydowała, że nowym wójtem Bociek będzie Dorota Kędra-Ptaszyńska. Zdobyła 1235 głosów, jej kontrkandydat Marek Antoni Łukaszewicz - 1075 głosów (wygrał w Boćkach). Wyniki z poszczególnych komisji: Andryjanki - Kędra-Ptaszyńska 170, Łukaszewicz 129, Boćki - 412/577, Nurzec - 243/144, Olszewo - 194/105, Sielc - 216/120.

Aktualności - Boćki
07 czerwca 2017 12:35

Będzie czterech kandydatów, dwóch „jakby” z PiS-u

W związku z przedterminowymi wyborami w gminie Bock, do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku wpłynęły zawiadomienia o utworzeniu następujących Komitetów Wyborczych Wyborców. Są to: Bocian, Ludowy, Przyjazny Samorząd oraz Zjednoczona Gmina Boćki. To właśnie one mają prawo do zgłaszania kandydatów na wójta.

Aktualności - Boćki
05 maja 2017 22:26

Hojność wójta na odchodne - „Teraz gmina odetchnie”

Jeszcze nie ostygł stołek wójta w Boćkach, a już niektórzy widzą się na tym miejscu. Na przykład Dorota Kędra-Ptaszyńska. Witana przez sołtysów słowami "witamy panią wójt" wprawdzie kokieteryjnie zaprzeczała, dodając "ewentualnie kandydatka", jednak jaki cel miała obecność zwykłego pracownika urzędu na sesji rady gminy? Chyba że była na niej jako radna sejmiku województwa. Ale to też niespotykana obecność.

Stanisław Derehajło złożył rezygnację z funkcji wójta gminy Boćki. Teraz będzie doradzał wicepremierowi i ministrowi szkolnictwa wyższego Jarosławowi Gowinowi.

Aktualności - Boćki
28 kwietnia 2017 22:19

Złe drogi poscaleniowe w Andryjankach

Efektem scalania gruntów powinno być uzyskanie przez dotychczasowych właścicieli licznych mniejszych działek – działek, o podobnej wartości. W czasie scalania mogą powstać nowe drogi lub stare zostaną wyremontowane.

Aktualności - Boćki
31 stycznia 2017 19:46

Rewitalizacja Bociek, czyli… budowa klasztoru?

Na ostatniej, grudniowej sesji rady Gminy Boćki padły słowa o rewitalizacji miejscowości. Boćki mają zmienić swoje oblicze. Wójt Stanisław Derehajło potwierdza, że takie działania są prowadzone.

Aktualności - Boćki
04 stycznia 2017 20:41

Z przytupem w Nowy Rok

Hałaśliwie było na sesji Rady Gminy Boćki, 29 grudnia. Głównie za sprawą radnych Krystyny Piotrowskiej i Waldemara Rynansa. Tutejsze sesje mają swoją specyfikę. W pewnych momentach głos zabierają wszyscy. W jednym momencie wypowiadają się radni, sołtysi, zaproszeni goście. A gdy dyskusja osiąga punkt wrzenia, to kakofonia dźwięków nie pozwala na wychwycenie poszczególnych wypowiedzi.

Strona 1 z 12

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

patronat

Do góry strony