reklama

Aktualności - Dziadkowice
10 lipca 2010 20:25

Posterunek wraca do Dziadkowic

Pracownicy gminy i radni długo o to zabiegali. Udało się. Po ponad dwóch latach przerwy siedziba posterunku policji w Grodzisku wraca do Dziadkowic.


          Przeniesienie siedziby posterunku z Dziadkowic do Grodziska, obejmującego te gminy, zarządził były komendant policji w Siemiatyczach Andrzej Ryński. Powód – nierentowność jednostki w Dziadkowicach. Taką samą przyczynę wymienia się teraz. Posterunek w Grodzisku też okazuje się nierentowny, bo drogo kosztuje jego utrzymanie. O zmianie radnych gminy Dziadkowice poinformował wójt Skomorowski na ostatniej sesji tej rady, 30 czerwca.
          - Zabiegałem o to, radni też. Pomógł również wicewojewoda Dzierzgowski. Zaakceptował to komendant wojewódzki – mówił na sesji wójt Skomorowski.
          Dziadkowice były filią posterunku w Grodzisku. Teraz ma być tam 5 etatów. Ale gmina będzie musiała partycypować w kosztach remontu budynku.
          - Za wcześnie na razie mówić o kosztach remontu. Jak będę miał już pełny kosztorys, przedstawię go państwu. Na pewno będziemy musieli stworzyć pięć pomieszczeń biurowych – mówił do radnych wójt.
          Posterunek w Dziadkowicach ma być otwarty od 1 sierpnia.

          Cezary Klimaszewski, tygodnik Głos Siemiatycz, fot. CK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony