reklama

Aktualności - Dziadkowice
15 lipca 2010 20:40

VII wystawa koni w Jasienówce (video)

28 koni zaprezentowano 11 lipca w Jasienówce, gm. Dziadkowice, na VII Wystawie Koni Hodowlanych Południowego Podlasia
          W tym roku wystawiono konie roczne i 2-letnie rasy polski koń zimnokrwisty. Hodowcy przyjechali z powiatów: siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego. Tytuły championów zdobyły: "Tamika" Bogumiła Sawczuka z Wólki Parchowskiej (pow. hajnowski), "Bugisz" Tadeusza Lachowskiego z Hornowa (gm. Dziadkowice) i "Astoria" Wiesława Harbaszewskiego z Arbasów (gm. Drohiczyn).
Komisja oceniała konie w skali od 1 do 10 za następujące elementy: typ rasowy, pokrój, ruch na trójkącie w stępie i kłusie, kondycję, pielęgnację, przygotowanie do wystawy i sposób prezentacji.
          Jak co roku publiczność mogła również obejrzeć pokazy woltyżerki, jazdy konnej, skoków przez przeszkody oraz inscenizację najazdu Kozaków.
          Warto dodać, że niekwestionowanym liderem w zakresie zdobywania championatów na wystawach koni hodowlanych w Jasienówce jest Bogusław Ciupiński ze Smorczewa, gm. Drohiczyn. Przed trzema laty tytuł championa zdobył ogier "Poular", przed czteroma klacz "Fuga", przed pięcioma klacz "Busola" i ogier "Pablo". Poza tym na tych wystawach tytuły championów lub wicehampionów, spośród wystawców z naszego powiatu, zdobywały konie: Tomasza Piotrowskiego, Ryszarda Zalewskiego, Wiesława Harbaszewskiego, Mirosława Stępniaka, Michała Jadczuka, Honore Heroes’a.
          Główni organizatorzy wystawy - państwo Tołwińscy, Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku, koło terenowe związku w Siemiatyczach.          Cezary Klimaszewski, Tygodnik Głos Siemiatycz

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony