reklama

Aktualności - Hajnówka
17 maja 2017 21:46

Turystyczny szlak sakralny

W województwie podlaskim ma powstać turystyczny szlak sakralny śladami cerkwi. Lokalne Grupy Turystyczne przygotowują trasę, która ma biec przez Tygiel Doliny Bugu i Puszczę Białowieską z myślą o zmotoryzowanych turystach. Szlak ma promować prawosławne obiekty sakralne w południowej części województwa podlaskiego oraz część Mazowsza.

Złożony wniosek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku jest obecnie rozpatrywany i jeśli zostanie zaakceptowany, to szlak powstanie w czerwcu 2018 r. Na trasie mają powstać wiaty i miejsca postojowe dla zmotoryzowanych.

Szlak ma prowadzić przez: Drohiczyn, Narojki, Rogawkę, Grodzisk, Czarną Cerkiewną, Czarną Wielką, Żurobice, Siemiatycze, Mielnik, Koterkę, Telatycze, Grabarkę, Żerczyce, Rogacze, Milejczyce, Sobiatyno oraz Kleszczele, Dubicze Cerkiewne, Stary Kornin, Nowe Berezowo i Hajnówkę. Na trasie przejazdu znaleźć ma się również Radziwiłłówka w gminie Mielnik, w której znajduje się Źródło Prowały i Góra Prowały.

Celem projektu jest promocja regionów z zabytkowymi cerkwiami w obu województwach oraz dalszy rozwój infrastruktury turystycznej.

Andrzej Janiuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot AJ

/cerkiew Zaśnięcia Najświetszej Bogurodzicy u Dubinach, cerkiew św św Braci Machabeuszów na uroczysku Krynoczka w Puszczy Białowieskiej/

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony