reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Rudka
15 maja 2015 19:21

500-letni dąb Rudosław obumiera?

Dąb szypułkowy żyje najdłużej z polskich drzew liściastych i osiąga imponujące rozmiary. Taki właśnie jest Rudosław, największy dąb na Podlasiu rosnący na uroczysku Siudymy niedaleko Pietkowa. Na podstawie badań dendrologicznych przeprowadzonych przez pracowników naukowych SGGW ustalono, iż liczy on sobie około 500 lat, na wysokości 130 cm pień ma obwód 726 cm. Wysokość drzewa to 35 m, a miąższość 60 m3.

Aktualności - Rudka
15 października 2014 21:03

Zjazd absolwentów w Rudce

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ks. Krzysztofa Kluka w Rudce 11 października obchodził 55 – lecie swojego istnienia.

Aktualności - Rudka
25 czerwca 2014 20:50

Rudka - Lato u Ossolińskich

Dmuchane zjeżdżalnie, kule wodne, panie na szczudłach, występy zespołów, wystawa małych zwierząt gospodarskich i maszyn rolniczych, regionalne jadło i rękodzieła. 15 czerwca tak bogatym programem na obiektach kompleksu parkowo-pałacowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce powitano lato, a właściwie „Lato u Ossolińskich”.

Aktualności - Rudka
29 kwietnia 2014 23:28

Rudka - Taniej za śmieci

Urząd gminy w Rudce obniżył stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zróżnicowane są one w zależności od liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomość oraz od sposobu segregacji odpadów.

Aktualności - Rudka
12 kwietnia 2014 22:34

Rudka - Zwierzyna ma się nieźle

Nadleśnictwo Rudka jest jednym z największych w kraju. Zasięgiem obejmuje obszar 240 tys. ha. Zarządza lasami będącymi własnością Skarbu Państwa o łącznej powierzchni ponad 15 tys. ha oraz nadzoruje gospodarkę leśną w lasach niepaństwowych na powierzchni prawie 34 tys. ha położonych na terenie 2 województw (podlaskiego i mazowieckiego), 5 powiatów (białostockiego, bielskiego, ostrowskiego, siemiatyckiego i wysokomazowieckiego) i 21 jednostek samorządowych.

Aktualności - Rudka
22 stycznia 2014 00:57

Rudka - Jasełka, kolędy i szczupak

W niedzielę, 12 stycznia na małej hali Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce odbyły się jasełka, XI Przegląd Kolęd oraz konkurs na „Najsmaczniejszą potrawę świąteczną". Organizatorami uroczystości byli: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka, Zespół Szkół im. Jana Pawła II, Urząd Gminy Rudka oraz parafia p.w. Trójcy Przenajświętszej w Rudce.

Aktualności - Rudka
19 grudnia 2013 20:27

Rudka - Zapach lasu w domu

Zbliżają się święta, czas pomyśleć o zakupie choinki. Świerk pospolity, świerk kłujący (srebrny), świerk serbski, jodła kaukaska, jodła koreańska czy daglezja? Gdzie kupić?

Aktualności - Rudka
28 listopada 2013 23:54

Rudka - Spotkanie przy chlebie

Odpowiadając na apel  Fundacji „Dobre Życie” Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce w dniach 11-17 listopada włączył się po raz piąty w obchody Tygodnia Chleba, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Tydzień chleba na zakwasie w szkole”, a po raz trzeci z tą inicjatywą wyszedł do lokalnego środowiska.

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

patronat

Do góry strony