reklama

Aktualności - Rudka
15 października 2014 21:03

Zjazd absolwentów w Rudce

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ks. Krzysztofa Kluka w Rudce 11 października obchodził 55 – lecie swojego istnienia.

W tym dniu po raz kolejny spotkali się absolwenci szkoły. Po mszy świętej uroczystości przeniosły się do sali gimnastycznej. Na korytarzach, tuż przed rozpoczęciem, zapanował radosny gwar. Słuchać było okrzyki: „Krysiu, Jadziu” oraz inne imiona. Tak witały się przyjaciółki. Dwie koleżanki, Zofia Ziółkowska spod Wołomina i Irena Laszewska z Białegostoku, spotkały się przed tablicą, na której oglądały zdjęcia ze szkolnych lat.

- Ostatni raz widziałyśmy się 5 lat temu. Jesteśmy pierwszymi absolwentkami szkoły. Bardzo miło wspominamy tamte czasy. Widzimy, jak wiele się zmieniło. Nie było na przykład sal gimnastycznych, nie ma już naszego internatu, do którego przez okno można było kogoś wpuścić – powiedziała pani Zofia.

- Część naszych koleżanek przyjeżdża, ale nie wszyscy. Miejmy nadzieję, że dzisiaj będzie nas więcej. Zwoływałyśmy się telefonicznie - dodała koleżanka.

Liczba zaproszonych gości była długa. Ich wymienienie zajęło dyrektorce Halinie Leszczyńskiej ponad 20 minut. Wśród nich był minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz fot. JP

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony