reklama

Aktualności - Siemiatycze
16 marca 2011 21:20

Laureatka z Gimnazjum Gminnego

Bogumiła Szewczak (15 lat), uczennica III klasy Gimnazjum Gminnego w Siemiatyczach, została laureatką tegorocznego konkursu biologicznego w kategorii gimnazjów. 4 marca, w Białymstoku, kończąc finał wojewódzki znalazła się w ścisłej czołówce „biologów” z województwa. Jest jedyną laureatką z tego przedmiotu z naszego powiatu.


          Jesienią ubiegłego roku Bogumiła bez problemów zaliczyła szkolny etap tego konkursu, a w lutym tego roku rejonowy. Do finału wojewódzkiego awansowało 13 osób.
          Czy finał wojewódzki okazał się trudny? - Jak zobaczyłam pytania testowe, to włos mi na głowie się zjeżył. Będzie klapa – pomyślałam. Ale kiedy minęły emocje i przyszedł zdrowy rozsądek, okazało się, że nie taki wilk straszny. Pytania były podchwytliwe, ale do rozwiązania. Poradziłam sobie – powiedziała nam Bogumiła Szewczak.
          To największy jak na razie sukces przedmiotowy tej uczennicy oraz w bieżącym roku szkolnym tego gimnazjum. Wcześniej startowała w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekologicznej „Bioróżnorodność gatunkowa”, organizowanym przez Białowieski Park Narodowy, zajmując w województwie 10 miejsce.
          Laureatka, poza biologią, w której najbardziej ciekawi ją fizjologia człowieka i genetyka, interesuje się jeszcze muzyką. Gra na gitarze i śpiewa. - Bogusia, śmiało można powiedzieć, perełka wśród uczniów. Jest bardzo oczytana, pracowita, sumienna. Nie stawia na minimum, tylko na maksimum. Tak solidnej uczennicy jeszcze nie miałam – powiedziała nam Agnieszka Malinowska, nauczycielka biologii w Gimnazjum Gminnym w Siemiatyczach.

          Cezary Klimaszewski, tygodnik Głos Siemiatycz, fot. CK

        

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony