reklama

Znany już chętnych do pracy samorządowej. Oto kandydaci w wyborach do sejmiku województwa podlaskiego, do powiatu siemiatyckiego, oraz do poszczególnych gmin.




          Do sejmiku województwa podlaskiego z naszego powiatu kandydują:
          -
PO: Artur Bołtromiuk (lat 40, Siemiatycze,), Jerzy Jaskólski (57, Drohiczyn), Katarzyna Tursieńska - Durilk (Siemiatycze), Maciej Drywulski (24, Siemiatycze)
          - Samoobrona: Adam Moiczek (38, Siemiatycze),
          - Polska Partia Pracy: Wiesław Zalewski (48, Siemiatycze), Grzegorz Dmitruk (18, Siemiatycze), Paweł Czapkowski (20, Siemiatycze), Radosław Andrzejczuk (18, Słochy Annopolskie),
          - Polskie Stronnictwo Ludowe: Robert Maksimiuk (41, Siemiatycze),
          - PiS: Stanisława Cesarz (64, Drohiczyn), Mariusz Trochimiak (46, Siemiatycze), Andrzej Kowalczyk (48, Dołubowo),
          - Partia Emerytów i Rencistów: Mikołaj Żabiński (64, Siemiatycze), Przemysław Charytoniuk (28, Milejczyce), Agnieszka Dmitruk (37, Nurzec Stacja).
          Kandydaci ci będą wybierani w okręgu nr 4 przez mieszkańców powiatów: siemiatycki, bielski, wysokomazowiecki, zambrowski. Łącznie zarejestrowano w tym okręgu 57 kandydatów. Liczba mandatów z tego okręgu – 5.

          Rada Powiatu

          143 osoby kandydują na radnych do powiatu na 17 mandatów (8,4 na jedno miejsce). Przed 4 laty kandydowały 163 osoby. Oto kandydaci w poszczególnych okręgach i z następujących list (w nawiasie miejsce zamieszkania):
          - okręg nr 1 (miasto i gmina Drohiczyn, gminy Perlejewo, Grodzisk, Dziadkowice):

          PiS:
Czesław Żero (Siemiatycze), Józef Daniluk (Osmola), Urszula Tomasik (Drohiczyn), Stanisław Zalewski (Leszczka Duża), Albin Łukaszewicz (Drohiczyn), Marek Lachowski (Żuniewo), Jolanta Siekierko (Obniże), Kazimierz Jaszczołt (Krakówki Dąbki), Andrzej Arbaszewski (Klepacze), Witold Twarowski (Siemiatycze),
          Forum Prawicy:
Tomasz Zaleski (Miłkowice Paszki), Jerzy Ogar (Dziadkowice), Wojciech Wołyniec (Drohiczyn), Edward Markiewicz (Czarna Wielka), Wojciech Trusiak (Siemiatycze), Wiesława Popławska (Drohiczyn),
          Siemiatyckie Porozumienie Wyborcze:
Bogusław Zduniewicz (Drohiczyn), Jan Rój (Grodzisk), Sławomir Nielepiński (Czarna Średnia), Władysław Aleksiejuk (Grodzisk), Stanisław Cieśliński (Stadniki), Piotr Kalinowski (Putkowice Nadolne), Andrzej Krzyżanowski (Miodusy Pokrzywne), Jarosław Łukjaniuk (Choroszczewo Kol.), Henryk Łopuski (Łopusze), Grzegorz Wojtkowski (Moczydły Pszczółki), Kazimierz Trojanowski (Siemiatycze),
          PO:
Grzegorz Plichta (Siemiony), Anna Szeryńska (Siemiatycze), Marek Kaczyński (Ostrożany), Ryszard Błoński (Siemiatycze), Halina Rokicka (Dziadkowice), Dariusz Stachowiak (Dołubowo), Arkadiusz Boguszewski (Kosianka Boruty), Iwona Drywulska (Siemiatycze), Marek Zalewski (Siemiatycze), Krzysztof Czarkowski (Siemiatycze), Damian Sandrykowicz (Żurobice), Ewa Mantur (Siemiatycze),
          Porozumienie Samorządowo Ludowe:
Jan Zalewski (Ostrożany), Franciszek Czarkowski (Leszczka Duża), Wacław Kosiński (Grodzisk), Mirosław Angielczyk (Koryciny), Jarosław Kobus (Siemiatycze), Michał Mirosz (Koczery), Władysław Odorczuk (Drohiczyn), Ryszard Piotrowski (Kąty), Iwona Przystupa (Wierzchuca), Andrzej Stępkowski (Obniże), Beata Uszyńska Zabokrzecka (Chrołowice),
          liczba kandydatów – 50, mandatów – 6,

          - okręg nr 2 (Siemiatycze miasto):

Forum Prawicy:
Tadeusz Nazarewicz (Siemiatycze), Ryszard Pierlejewski (Siemiatycze), Andrzej Olędzki (Siemiatycze), Franciszek Sak (Siemiatycze), Marta Ławińska (Sutno), Waldemar Karwowski (Siemiatycze), Witold Pietrzykowski (Siemiatycze),
          Siemiatyckie Porozumienie Wyborcze:
Sergiusz Szczygoł (Siemiatycze), Jan Gumieniak (Siemiatycze), Aleksander Rożuk (Siemiatycze), Maria Michaluk (Siemiatycze), Lidia Miłkowska (Siemiatycze), Józef Olszewski (Siemiatycze), Wiktor Wolszczuk (Siemiatycze), Michał Kruglicz (Siemiatycze), Piotr Wincenciak (Siemiatycze),
          PiS:
Tadeusz Ryciuk (Siemiatycze), Bogdan Klepacki (Siemiatycze), Leon Strębski (Siemiatycze), Henryk Boguszewski (Siemiatycze), Janina Drozdowska (Siemiatycze), Janusz Kamiński (Siemiatycze), Jan Niewierowski (Siemiatycze), Jan Sidorczuk (Siemiatycze), Stanisława Wojtkowska (Siemiatycze), Radosław Arasimowicz (Siemiatycze),
          PO:
Mikołaj Mantur (Siemiatycze), Franciszek Żero (Siemiatycze), Wioletta Tołwińska - Sala (Siemiatycze), Elżbieta Radomska (Siemiatycze), Lech Żygieło (Siemiatycze), Eugeniusz Bereza (Siemiatycze), Aleksander Karpiuk (Siemiatycze), Mariusz Twarowski (Siemiatycze), Anna Kondraciuk (Siemiatycze), Piotr Siniakowicz (Siemiatycze),
          Porozumienie Samorządowo Ludowe:
Mieczysław Swajda (Siemiatycze), Mariusz Obrycki (Siemiatycze), Zenon Sielewonowski (Siemiatycze), Przemysław Chraniuk (Siemiatycze), Hanna Maj (Siemiatycze), Robert Derewońko (Siemiatycze), Eugeniusz Olszewski (Siemiatycze), Andrzej Obniski (Siemiatycze), Zbigniew Tymiński (Siemiatycze), Romuald Wilgat (Siemiatycze),
          liczba kandydatów - 46, mandatów – 5,

          - okręg nr 3 (gminy Siemiatycze, Nurzec Stacja, Milejczyce, Mielnik):

          - PiS:
Marek Bobel (Czartajew), Jarosław Zalewski (Nurzec Stacja), Tadeusz Niewiński (Baciki Bliższe), Karol Dobrzaniecki (Mielnik), Mikołaj Jakuć (Milejczyce), Dariusz Kulczakowicz (Wałki), Grażyna Nowak (Stołbce), Katarzyna Wierzba (Mielnik), Marek Michalak (Kłopoty Bańki), Marcin Terpiłowski (Mielnik),
          - KWW Związku Słowiańskiego: Jolanta Sobesiuk (Wólka Nadbużna), Stanisława Świetlińska (Baciki Średnie), Barbara Sycewicz (Siemiatycze),
          - Porozumienie Samorządowo Ludowe:
Tadeusz Niewiadomski (Czartajew), Mieczysław Orzepowski (Lachówka), Jan Olszewski (Krupice), Ryszard Bloch (Nurzec Stacja), Wiesław Błocki (Siemiatycze), Antoni Brzeziński (Siemiatycze), Kazimierz Korzeniewski (Milejczyce), Wiesław Łobodziński (Grabarka), Roman Łopaciuk (Siemiatycze), Włodzimierz Pielach (Mielnik), Maciej Szewczak (Siemiatycze Stacja),
          - Siemiatyckie Porozumienie Wyborcze:
Jerzy Szawkało (Siemiatycze), Eugeniusz Matujewicz (Milejczyce), Mirosław Wierchow (Wyczółki), Eugeniusz Chursowicz (Nurzec Stacja), Ananiasz Sawicka (Milejczyce), Tomasz Gorochowicz (Moszczona Królewska), Raisa Pachwicewicz (Żerczyce), Eugeniusz Buchowiec (Siemiatycze), Beata Jonio - Nikitorowicz (Mielnik), Barbara Dmitruk (Ogrodniki), Mariusz Cieślik (Siemiatycze),
          - PO: Jan Markiewicz (Nurzec Stacja), Mariusz Pyzowski (Słochy Annopolskie), Grażyna Jaszczuk (Milejczyce), Karol Nowacki (Mielnik), Roman Umiastowski (Romanówka), Adela Wrona (Nurzec Stacja), Andrzej Malczewski (Nurzec Stacja), Dariusz Skirko (Romanówka), Walentyna Wierzba (Mielnik), Monika Bałut (Milejczyce), Aneta Borkułak (Siemiatycze), Ewa Magdalena Iwaniak (Nurzec Stacja),
          liczba kandydatów – 47, mandatów – 6.

          Kandydaci na radnych w gminach
          Gmina Dziadkowice:

          - okręg 1 (Dziadkowice, Brzeziny):
Małgorzata Malewska (Nowe Podlasie), Zbigniew Osowski (PSL), Wincenty Jakubiak (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 2 (Kąty):
Andrzej Kosz, Katarzyna Kowalczuk (PSL), Adam Cwalina, Janusz Mikołajczuk (PiS), liczba mandatów – 2,
          - okręg 3 (Malinowo, Lipiny
): Walentyna Gołaszewska (PSL), Waldemar Kosiński (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 4 (Korzeniówka, Zaręby):
Jerzy Kosiński (PSL), Stanisław Puchalski (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 5 (Żurobice):
Kamil Lange, Wojciech Migowski (PiS), Stanisława Romaszkiewicz, Barbara Sandrykowicz (Nowe Podlasie), Czesław Kiełkucki, Adam Usakiewicz (PSL), liczba mandatów – 2,
          - okręg 6 (Dołubowo):
Teresa Wasilewska, Adela Szarbacka (PSL), Piotr Małkowski, Małgorzata Miłkowska (PiS), liczba mandatów – 2,
          - okręg 7 (Zaminowo
): Piotr Sieklucki (PiS), Jacek Czmut (Nowe Podlasie), Mirosław Żukowski (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 8 (Smolugi, Smolugi Kol., Wojeniec):
Zdzisław Kazimierczuk (PSL), Krzysztof Żero (PiS), Lucyna Wasielewska (Nowe Podlasie), liczba mandatów – 1,
          - okręg 9 (Osmola):
Aleksander Olszewski (PSL), Mieczysław Osmólski (Forum Rawicy), Arkadiusz Malewski (Nowe Podlasie), Antoni Glinko (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 10 (Hornowo, Zaporośle
): Wiesław Skłodowski (PSL), Weronika Piwowar (Nowe Podlasie), Grzegorz Bajena (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 11 (Hornowszczyzna, Żuniewo):
Lucjan Tołwiński (PSL), Radosław Śliwiński (PiS), Maria Brzezińska (Nowe Podlasie), liczba mandatów – 1,
          - okręg 12 (Malewice, Jasienówka):
Monika Kłopotowska (Nowe Podlasie), Ewa Charyton (PiS), Marek Brzeziński (PSL), liczba mandatów – 1,
          łącznie 40 kandydatów na 15 mandatów (2,6 na jedno miejsce), PiS – 15 kandydatów, Porozumienie SL – 15, Nowe Podlasie – 9, Forum Prawicy – 1,

          Gmina Drohiczyn:

          - okręg 1 (Drohiczyn):
Jan Maćkowiak, Grzegorz Wakuliński, Andrzej Kazula, Albert Hyckowski, Antoni Słomczyński (Nowe Podlasie), Sylwester Chlebiński, Piotr Sitkiewicz, Stanisław Kostka, Jacek Ochędalski, Jan Żeruń (PO), Wiesław Senczyno, Barbara Daniluk, Bogusława Pawlak, Elżbieta Szymczuk, Ewelina Maj (Ruch Wyborców R. Czapskiego), Piotr Sokołowski, Elżbieta Mackiewicz, Bogusław Bychowski, Tomasz Nowacki, Krzysztof Chendoszka (Nasza Gmina), Teresa Jagiełło, Maran Kosacki, Stanisław Kosiński, Marian Rogowiec, Wojciech Wojtkowski (PSL), Bogumiła Tryniszewska, Józef Domaraczeńko, Wojciech Hyckowski, Henryk Kluczewski, Stanisław Poniatowski (PiS), liczba mandatów – 5,
          - okręg 2 (Chutkowice, Chrołowice, Tonkiele, Wólka Zamkowa):
Antoni Trusiak (PiS), Grażyna Skowrońska (Nasza Gmina), Elżbieta Przybyło (RW R. Czapskiego), Andrzej Mińko (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 3 (Kłyzówka, Lisowo, Minczewo, Runice):
Barbara Sebetyniuk (Nasza Gmina), Krystyna Parzonko (RW R. Czapskiego), Kazimierz Kosiński (PSL), Andrzej Kamiński (PO), Piotr Jarocki (Nowe Podlaskie), liczba mandatów – 1,
          - okręg 4 (Koczery, Sady, Sieniewice, Sytki):
Sławomir Łukasiuk (RW R. Czapskiego), Wiesław Kalinowski (PSL), Jan Hańczuk (PO), Władysław Jakuć (Nasza Gmina), Tomasz Niewiarowski (Nowe Podlasie), Jarosław Makarski (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 5 (Bujaki, Zajęczniki):
Walentyna Bartosiak (PSL), Lucyna Sokołowska (Nasza Gmina), Adam Tarasiuk (PO), Wioletta Gawrysiuk (PiS), Stanisław Kosieradzki (RW R. Czapskiego), liczba mandatów – 1,
          - okręg 6 (Lisowo, M. Janki, M. Paszki, M. Stawki, Rotki, Skierwiny):
Lucyna Niewiarowska (PO), Andrzej Miłkowski (Nasza Gmina), Mariusz Zakrzewski (PiS), Beata Ambrożewska (Nowe Podlasie), Wojciech Stefaniuk (RW R. Czapskiego), liczba mandatów – 1,
          - okręg 7 (Bryki, M. Maćki, Narojki):
Władysław Sorokosz (PiS), Rafał Hapoń (PO), Leszek Trochimiak (Nasza Gmina), Antoni Sielewonowski (PSL), Tadeusz Niemyjski (RW R. Czapskiego), liczba mandatów – 1,
          - okręg 8 (Klepacze, Łopusze, Ostrożany, Smarklice, Smorczewo):
Jerzy Jaroć (PSL), Wiesław Rybałtowski (RW R. Czapskiego), Urszula Taruraj (Nasza Gmina), Marek Kłopotowski (PO), liczba mandatów – 1,
          - okręg 9 (Arbasy, Bużyski, Śledzianów):
Marzena Łukasiuk (PSL), Maria Pajdosz (Nasza Gmina), Maciej Kobyliński (Nowe Podlasie), Eugeniusz Tarnogrodzki (PiS), Piotr Harbaszewski (PO), Roman Pykało (RW R. Czapskiego), liczba mandatów – 1,
          - okręg 10 (Chechłowo, Obniże, Siekierki):
Jerzy Karolczak (Nowe Podlasie), Zofia Bronicka (PiS), Daniel Kamiński (W R. Czapskiego), Adriana Kosk (PO), Marek Tararuj (PSL), Krzysztof Poniatowski (Nasza Gmina), liczba mandatów – 1,
          - okręg 11 (Putkowice, Wierzchuca):
Waldemar Żero (PiS), Wiesław Zakrzewski (PSL), Eugeniusz Zgiet (RW R. Czapskiego), Teresa Pietrasiuk (PO), Jerzy Zgierun (Nasza Gmina), liczba mandatów – 1,
łącznie 81 kandydatów na 15 mandatów (5,4 na jedno miejsce), Nasza Gmina - 15 kandydatów, Ruch Wyborczy R. Czapskiego – 15, PO – 14, PSL – 14, PiS – 13, Nowe Podlasie – 10,

          Gmina Grodzisk:

          - okręg 1 (Cz. Cerkiewna, Cz. Średnia):
Andrzej Antoniuk (KW D. Tatarczuka), Włodzimierz Wasilczuk (Jedność Samorządu), liczba mandatów – 1,
          - okręg 2 (Dołubowo W., Siemiony, Targowisk):
Tomasz Goławski (Jedność Samorządu), Tadeusz Ćwiek (KW D.Tatarczuka), Robert Plichta (KW Władek), liczba mandatów – 1,
          - okręg 3 (Grodzisk):
Władysław Romaniuk, Sławomir Prokopiuk (KW D. Tatarczuka), Wioletta Buchowiec, Jan Łuba (KW Władek), Ewa Antonowicz, Wioleta Wysocka (Jedność Samorządu), Bożena Andrzejewska (PSL), liczba mandatów – 2,
          - okręg 4 (B. Litewka, B. Stare, Kosianka L., Kosianka S., Żale):
Janusz Zaremba (Wspólnota Wiejska) Tadeusz Boguszewski (Jedność Samorządu), liczba mandatów – 1,
          - okręg 5 (Mierzynówka, P. Giętki, P. Mendle
): Bogdan Moczulski (Jedność Samorządu), Eugeniusz Łuba (KW Władek), Krzysztof Donda (KW D. Tatarczuka), liczba mandatów – 1,
          - okręg 6 (Koryciny, Kozłowo):
Stanisław Sak (Jedność Samorządu), Mirosław Kondraciuk (KW D. Tatarczuka), Stanisław Wiosna (KW Władek), liczba mandatów – 1,
          - okręg 7 (Czaje, Małyszczyn, Sypnie):
Marian Kamiński (KW D. Tatarczuka), Andrzej Bronicki (Jedność Samorządu), liczba mandatów – 1,
          - okręg 8 (Kosianka B., Kosianka T., K. Borowe, K. Białokunki, K. Jarki, Żery):
Andrzej Koc (PSL), Marian Borzym (Wspólnota Wiejska), Andrzej Żero (KW Władek), liczba mandatów – 1,
          - okręg 9 (Lubowicze, Stadniki):
Izabela Nowak (KW D. Tatarczuka), Ewa Derwońko (Jedność Samorządu), liczba mandatów – 1,
          - okręg 10 (Kamianki, Morze):
Waldemar Zaremba (KW D. Tatarczuka), Jan Piotrowski (Jedność Samorządu), liczba mandatów – 1,
          - okręg 11 (Jaszczołty, Krakówki):
Romuald Fabiański (Jedność Samorządu), liczba mandatów – 1,
          - okręg 12 (Biszewo, Czarna Wielka):
Jerzy Demianowicz (Jedność Samorządu), liczba mandatów – 1,
          - okręg 13 (Drochlin, Makarki, N. Przybki, N. Sochy):
Krzysztof Bujno (KW D. Tatarczuka), Dariusz Stępkowski (PSL), Bogdan Smok (Jedność Samorządu), Mikołaj Aleksiejuk (KW Władek), liczba mandatów – 1,
          - okręg 14 (Aleksandrowo, Krynki Sobole, Rybałty):
Tomasz Rękawek (KW D. Tatarczuka), Marian Malinowski (Jedność Samorządu), Stanisław Twarowski (KW Władek), liczba mandatów – 1,
          łącznie 38 kandydatów na 15 mandatów (2,5 na jedno miejsce), Jedność Samorządu – 14 kandydatów, KW D. Tatarczuka – 11, KW Władek – 8, PSL – 3, Wspólnota Wiejska – 2,

          Gmina Mielnik:

          - okręg 1 (Adamowo, Mętna):
Artur Gacki (Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom), Sławomir Leoniuk (Rozwoju Gm. Mielnik), Antoni Słoniowski (Wspólnota Gm. Mielnik), liczba mandatów – 1,
          - okręg 2 (Tokary, Koterka): Grzegorz Kuźmicz (Rozwoju Gm. Mielnik), Antoni Soszko (Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom), liczba mandatów – 1,
          - okręg 3 (Wilanowo):
Witold Terebun (Rozwoju Gm. Mielnik), Leokadia Sawczuk (Wspólnota Gm. Mielnik), liczba mandatów – 1,
          - okręg 4 (Mielnik):
Stefania Charko, Jerzy Dacewicz, Zbigniew Jonio, Mirosław Sawczuk, Mikołaj Zienkiewicz (Rozwoju Gm. Mielnik), Maria Boguszewska, Władysław Stankiewicz, Jerzy Śnieżko, Kazimierz Tobota, Jan Zduniewicz (Wspólnota Gm. Mielnik), Halina Arbaczewska, Helena Makarewicz, Tomasz Marks, Maria Urbańska (Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom), Marek Bukrewicz (PSL), liczba mandatów – 5,
          - okręg 5 (Niemirów):
Alina Hackiewicz – Stępień (Wspólnota Gminy Mielnik), Wiesław Saciuk (Rozwoju Gm. Mielnik), Justyna Koc (Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom), liczba mandatów – 1,
          - okręg 6 (Sutno):
Andrzej Kałanczyński, Stanisław Bołtryk, Maciej Mormol (Wspólnota Gm. Mielnik), liczba mandatów – 1,
          - okręg 7 (Wajków, Osłowo):
Jerzy Weremijewicz (Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom), Jan Weremijewicz (Rozwoju Gm. Mielnik), Marcin Kopciewski (Wspólnota Gm. Mielnik), Stanisław Drozdowski (KW Wsi Wajków), liczba mandatów – 1,
          - okręg 8 (Moszczona K., Końskie Góry):
Stefan Troc (Rozwoju Gm. Mielnik), Jarosław Selwestrowicz (Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom), Jan Kapelko (Wspólnota Gm. Mielnik), liczba mandatów – 1,
          - okręg 9 (Maćkowicze, Stankowicze, Kudelicze, Olchowicze):
Sławomir Pytel (Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom), Jerzy Terebun (Rozwoju Gm. Mielnik), liczba mandatów – 1,
          - okręg 10 (Radziwiłłówka):
Olga Pogrebniak (Rozwoju Gm. Mielnik) , Jan Koc (Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom), liczba mandatów – 1,
          - okręg 11 (Homoty, Pawłowicze, Oksiutycze
): Mieczysław Jaroszuk (Wspólnota Gm. Mielnik), Lucjan Kożuchowski (Rozwoju Gm. Mielnik), liczba mandatów – 1,
          łącznie 42 kandydatów na 15 mandatów (2,8 na jedno miejsce), Rozwoju Gm. Mielnik – 15, Gm. Mielnik Przyjazna Mieszkańcom – 13, Wspólnota Gm. Mielnik – 12, KW Wsi Wajków – 1, PSL- 1,

          Gmina Milejczyce:

          - okręg 1 (Milejczyce I):
Mikołaj Galimski, Ewa Grzybowska, Wiesława Stojaniuk (Nowe Podlasie), Mikołaj Koczuk, Jerzy Janowicz, Mirosław Michnowski (Szansa), Elżbieta Blakicka, Adam Fiłoc, Jerzy Galimski (Razem w Przyszłość), Bogusław Tatarczuk, Liliana Gładzka, Urszula Molska (PSL), Janusz Dobrowolski, Anna Janowicz, Eugeniusz Wysocki (Zgoda), Mikołaj Puc, Jerzy Kryński, Mikołaj Józefowicz (Mała Ojczyzna Milejczyce), liczba mandatów – 3,
          - okręg 2 (Milejczyce II):
Elżbieta Galimska (Nowe Podlasie), Jan Romaniuk, Jadwiga Wilk (PSL), Stanisław Remus, Magdalena Korzeniewska, Irena Galimska (Mała Ojczyzna Milejczyce), Mikołaj Sołyszko, Mirosław Demianowicz, Eugeniusz Nalewko (Szansa), Regina Kowalczyk, Mikołaj Romaniuk, Piotr Tynkiewicz (Razem w Przyszłość), Antoni Charytoniuk, Aleksander Oniśkiewicz, Józef Wysocki (Zgoda), liczba mandatów – 3,
          - okręg 3 (Chańki, Grabarka, Kościuszkowicze, Klimkowicze):
Mikołaj Zubik (Zgoda), Mariusz Bakunowicz (Mała Ojczyzna Milejczyce), Jan Daniluk (Razem w Przyszłość), liczba mandatów – 1,
          - okręg 4 (Borowiki, Gołubowszczyzna, Miedwieżyki, Lewosze): Henryka Leoniuk (Razem w Przyszłość), Bazyli Baran (PSL), Mariola Ostapczuk (Nowwwe Podlasie), Mirosława Litwiniuk (KW Związku Słowiańskiego), Eugenia Koczuk (Zgoda), Sławomir Bondaruk Szansa), liczba mandatów – 1,
          - okręg 5 (Mikulicze, Nowosiółki, Pawłowo, Ułanicze):
Mikołaj Roszczenko (Nowe Podlasie), Waldemar Szmagła (Razem w Przyszłość), Jerzy Paluch (Zgoda), Renata Grzybowska (PSL), Andrzej Korneluk (KW Związku Słowiańskiego), Mirosława Piekutin (Szansa), liczba mandatów – 1,
          - okręg 6 (Rogacze):
Alina Kostiuk (Nowe Podlasie), Robert Kuchta (Szansa), Bazyli Ryszczuk (PSL), Adam Aleksiejuk (Mała Ojczyzna Milejczyce), Jan Pawluczuk (Razem w Przyszłość), Tomasz Tokajuk (KW Związku Słowiańskiego), Eugeniusz Iwanowiec (Zgoda), liczba mandatów – 1,
          - okręg 7 (Choroszczewo, Choroszczewo Kolonia):
Małgorzata Tarasiuk (Mała Ojczyzna Milejczyce), Elżbieta Charytoniuk (Szansa), Agnieszka Gierasimiuk (Nowe Podlasie), Iwona Krawczyk (Zgoda), Elżbieta Niewiarowska (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 8 (Lubiejki, Wałki):
Rafał Tatarczuk (Zgoda), Krzysztof Dobrowolski (PSL), Marta Kochańska (Szansa), Teresa Smorczewska (Razem w Przyszłość), Józef Karolczuk (Mała Ojczyzna Milejczyce), liczba mandatów – 1,
          - okręg 9 (Biełki, Sobiatyno
): Józef Kozłowski (Razem w Przyszłość), Dariusz Ziniewicz (Zgoda), Eugeniusz Tokajuk (KW Związku Słowiańskiego), Lucyna Łobodzińska (Szansa), Krzysztof Zalewski (Nowe Podlasie), Barbara Borkowska (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 10 (Pokaniewo):
Monika Leoniuk (KW Związku Słowiańskiego), Katarzyna Filipiak (Razem w Przyszłość), Jadwiga Zimnoch (Mała Ojczyzna Milejczyce), Wiaczesława Sobieszuk (PSL), Roman Olszewski (Zgoda), liczba mandatów – 1,
          - okręg 11 (Pokaniewo Kol.):
Łukasz Zajączkowski (KW Związku Słowiańskiego), Witold Zaręba (PSL), Jarosław Oliwniak (Mała Ojczyzna Milejczyce), liczba mandatów - 1
          łącznie 79 kandydatów na 15 radnych (5,2 na jedno miejsce), Zgoda – 14 kandydatów, PSL – 13, Razem w Przyszłość – 13, Mała Ojczyzna Milejczyce - 12, Szansa – 12, Nowe Podlasie – 9, KW Związku Słowiańskiego – 6,

          gmina Nurzec Stacja:

          - okręg 1 (Nurzec St. I):
Wioletta Liana (PiS), Zbigniew Olesiński (PO), liczba manatów – 1,
          - okręg 2 (Nurzec St. II):
Ernest Ciupa, Kamil Stasiak (SLD), Zenon Podbielski, Katarzyna Jezierska, Antonina Rosa, Bożena Paszkowska, Roman Laszuk (PO), Piotr Nalewajek, Bożena Bagińska, Bożena Jaszczuk, Roman Wudarski, Anna Kosowska (PiS), Sergiusz Putko, Mikołaj Szwed (Nurzeckie Por. Wyborcze), Jan Szpański (Nasze Dobro), liczba mandatów – 5,
          - okręg 3 (Augustynka, Borysowszczyzna):
Michał Jadczuk (PO), Magdalena Miler – Wawrzyniak (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 4 (Grabarka, Moszczona Pańska, Sokóle, Szumiłówka, Wakułowicze):
Sławomir Godun (KW Grabarka), Wiktor Karpiuk (PO), liczba mandatów – 1,
          - okręg 5 (Sycze, Zalesie):
Anna Romaniuk (PO), Kamil Grzyb (SLD), liczba mandatów – 1,
          - okręg 6 (Zabłocie, Żerczyce):
Aleksander Pachwicewicz (Nasze Dobro), Beata Dubińska (PO), Piotr Pietruczuk (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 7 (Chanie Chursy, Nurczyk, Nurzec):
Grzegorz Zalewski (PiS), Małgorzata Kozulko (PO), liczba mandatów - 1,
          - okręg 8 (Anusin, Piszczatka, Siemichocze, Stołbce, Tymianka, Werpol, Wólka Nurzecka): Jarosław Terebun, Kazimierz Karolski (PiS), Bożena Pietruczuk, Jarosław Nikiforuk (PO), Jan Bondaruk (Nasze Dobro), Michał Muszkatel, Jerzy Olesiuk (SLD), Bożena Radziszewska (Nurzeckie Por. Wyborcze), liczba mandatów – 3,
          - okręg 9 (Litwinowicze, Klukowicze, Piszczatka, Wyczółki):
Jerzy Barańczuk (PO), Roman Miszczuk (SLD), Marzena Puciłowska (PiS), liczba mandatów – 1,
          łącznie 39 kandydatów na 15 mandatów (2,6 na jedno miejsce), PO – 14 kandydatów, PiS – 12, SLD – 6, Nasze Dobro – 3, Nurzeckie Porozumienie Wyborcze – 3, KW Grabarka – 1,

          Gmina Perlejewo:

          - okręg 1 (Borzymy, Koski Falki, Koski Wypychy
): Bogdan Radziszewski (PO), Krzysztof Żero (PSL), Agnieszka Miłkowska (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 2 (Twarogi Lackie):
Rafał Ryciuk (PiS), Bogusław Twarowski (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 3 (Olszewo, T. Mazury, T. Ruskie, T. Wypychy):
Wojciech Niemyjski (KW Pieczyski), Jan Koc (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 4 (M. Dubiny, M. Kukiełki, M. Pszczółki, Stare Moczydły):
Eugeniusz Twarowski (PSL), Krzysztof Kosiński (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 5 (Czarkówka Duża, Czarkówka Mała):
Henryk Zdzichowski (PSL), Bogdan Moczulski (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 6 (Perlejewo): Jakub Wierzbicki (PiS), Andrzej Ilczuk (PO), Zbysław Radziszewski (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 7 (M. Dworaki, M. Inochy, Twarogi Trąbnica):
Marian Mioduszewski (PSL), Jacek Zalewski (KW Pieczski), Robert Poniatowski (PO), Ewa Ilczuk (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 8 (Miodusy Pokrzywne, Pieczyski):
Stanisław Wojtkowski (PSL), Mirosława Krzyżanowska (PiS), Andrzej Sokołowski (PO), liczba mandatów – 1,
          - okręg 9 (Leszczka Duża, Poniaty): Wojciech
Twarowski (PO), Leszek Dobrogowski (P. Stronnictwo Ludowe), Władysław Kosk (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 10 (Leszczka Mała, Wiktorowo):
Tadeusz Poniatowski (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 11 (Pełch, Pełch Kolonia):
Krzysztof Pachołek (PSL), Beata Pietranik (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 12 (Granne, Nowe Granne): Sławomir Bondarczuk (PO), Roman Trusiak (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 13 (Osnówka, Osnówka Wyręby):
Robert Tararuj (PO), Elżbieta Jóźwiak (PiS), liczba mandatów – 1,
          - okręg 14 (Głęboczek, Kruzy, Leśniki):
Sylwester Popławski (PiS), Andrzej Jurek (PSL), Elżbieta Półtorak (PO), liczba mandatów – 1,
          - okręg 15 (Głody, Kobyla):
Waldemar Trusiak (PSL), liczba mandatów – 1,
          łącznie 35 kandydatów na 15 mandatów (2,6 na jedno miejsce), PSL – 14 kandydatów, PiS – 10 kandydatów, PO – 8, KW Pieczyski – 2, P. Stronnictwo Ludowe – 1,

          Gmina Siemiatycze:

          - okręg 1 (Słochy A., Turna M., Wólka N.):
Dariusz Pyzowski (PO), Jarosław Sidorczuk (Gm. Siemiatycze), liczba mandatów – 1,
          - okręg 2 (Czartajew, Grzyby O., Krasewice):
Andrzej Sycewicz, Władysław Szyszko (Gm. Siemiatycze), Marek Jaszczołt (KW G. Orzepowskiej), Monika Rożuk (Siemiatyckie Por. Wyborcze), Elwira Zaremba, Rafał Mlonka (PO), liczba mandatów – 2,
          - okręg 3 (K. Bańki, K. Bujny, K. Stanisławy, K. Patry):
Stanisław Kryński (Gm. Siemiatycze), liczba mandatów – 1,
          - okręg 4 (Kułygi, Lachówka, Moczydły, Zalesie, Wólka Biszewska):
Grażyna Orzepowska (KW G. Orzepowskiej), Danuta Chlebińska (Gm. Siemiatycze), liczba mandatów – 1,
          - okręg 5 (Krupice, Rogawka, Klukowo, Ogrodniki, Klekotowo):
Jan Kondraciuk, Mirosława Protasiuk (Gm. Siemiatycze), Piotr Sawicki (Nowe Podlasie), Krzysztof Pura, Władysław Kisiel (PO), liczba mandatów – 2,
          - okręg 6 (B. Bliższe, B. Dalsze, B. Średnie, Kajanka, Romanówka, Tołwin, Ossolin):
Mieczysław Tołwiński (Nowe Podlasie), Arkadiusz Jurkiewicz (PO), Leszek Tołwiński, Łukasz Niewiński, Andrzej Mędrycki (Gm. Siemiatycze), Joanna Wardecka (KW G. Orzepowskiej), Walentyn Romaniuk (KW Związku Słowiańskiego), liczba mandatów – 3,
          - okręg 7 (Siemiatycze Stacja, Boratyniec Lacki):
Artur Borkułak (PO), Jarosław Madejski (Gm. Siemiatycze), Mirosława Kamińska (Nowe Podlasie), liczba mandatów – 1,
          - okręg 8 (Boratyniec Ruski, Szerszenie, Olendry):
Mieczysław Andrzejczuk (Gm. Siemiatycze), Marek Mantur (PO), liczba mandatów – 1,
          - okręg 9 (Anusin, Turna D.): Joanna Pietruczuk (PO), Wiaczesław Młynarczuk (KW Wsi Turna Duża), Tadeusz Gawryś (Gm. Siemiatycze), liczba mandatów – 1,
          - okręg 10 (Laskowszczyzna, Leszczka, Wiercień D., Wiercień M., Wyromiejki):
Tadeusz Piotrowski (Gm. Siemiatycze), Adam Boguszewski (PSL), liczba mandatów – 1,
          - okręg 11 (Cecele, Korzeniówka Duża, Korzeniówka Mała, Skiwy D., Skiwy M.):
Anna Panasiuk (PO), Agnieszka Stępkowska (Gm. Siemiatycze), liczba mandatów – 1,
          łącznie 35 kandydatów na 15 miejsce (3,1 na jedno miejsce), Gm. Siemiatycze – 15, kandydatów, PO – 10, Nowe Podlasie, KW G. Orzepowskiej – 3, PSL – 1, Siemiatyckie Por. Wyborcze – 1, KW Związku Słowiańskiego – 1, KW Wsi Turna Duża.

          Opr. Cezary Klimaszewski, Tygodnik Głos Siemiatycz

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

patronat

patronat

reklama

Do góry strony