reklama

Aktualności - Boćki
01 czerwca 2012 00:51

Boćki - HOYRAKY świętują rok istnienia

19 maja przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Boćkach odbyło się niecodzinne spotkanie. Zespół HOYRAKY świętował rok swojego istnienia, organizując otwartą próbę. W blisko godzinnym koncercie na świeżym powietrzu uczestniczyli najwierniejsi fani, rodzina i znajomi, a także mieszkańcy gminy Boćki.


          Jak na urodziny przystało, publicznosć odśpiewała "Sto lat", a przed scenę wjechał wielki tort przygotowany przez najbliższych zespołu. Specjalne życzenia złożył Zdzisław Kryński, kierownik Gminnego Ośrodka Kultury w Dziadkowicach, wierny fan. HOYRAKY otrzymały także kronikę, w której każdy mógł już osobiście wpisać życzenia. Pamiątkowa księga na pewno przyda się grupie, ponieważ po roku działalności mają sporo sukcesów na koncie. Jako support wystapił zaprzyjaźniony zespół PEJKEM, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Boćkach:


          - Czujemy się wyróżnieni zaposzeniem do występu podczas tej otwartej próby. HOYRAKY są dla nas niesamowitym wsparciem. Jako starsi koledzy "po fachu", posiadający doświadczenie i lata muzykowania za sobą, zawsze doradzą, pomogą i motywują, nas poczatkujących, do pracy. Jesteśmy im za to wdzięczni, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach, sczególnie ostrej konkurencji, rzadko zdaża się taka przyjaźń. Z okazji ich jubileuszu życzymy im tak licznych sukcesów jak ogromne jest ich serce do muzyki i jak wiele jest w nich pasji do grania– wspólnie komentują członkowie PEJKEM.


          Następnego dnia, 20 maja, HOYRAKY wystapiły na koncercie galowym VIII Konkursu Piosenki Ukraińskiej "Z Podlaskiej Krynicy" 2012, w którym zespół zajął pierwsze miejsce. Niewątpliwie było to zasłużone ukoronowanie roku działalności, ponieważ grupa debiutowała na scenie właśnie podczas tego konkursu rok temu.

          Ewelina Modzelewska, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot. EM

        

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony