reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Brańsk
24 września 2017 17:49

OSP Boćki mistrzem powiatu bielskiego

10 września w niedzielę na boisku przy Szkole Podstawowej w Mniu, Gm. Brańsk, odbyły się X Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe.

Aktualności - Brańsk
25 maja 2016 12:30

Zmarł Tadeusz Wasilewski

7 maja zmarł Tadeusz Wasilewski (1938 2016), jeden z najstarszych tradycyjnych muzykantów podlaskich. Pogrzeb miał miejsce 10 maja na cmentarzu w Szmurłach, gm. Bransk. W ostatniej drodze wzięło udział m.in. wielu muzyków z różnych stron: z powiatu siemiatyckiego, z Sokołowa Podlaskiego, Kosowa Lackiego, Sterdyni, Zambrowa oraz Brańska i okolic.

Aktualności - Brańsk
28 kwietnia 2016 17:45

Zlot harcerski w Domanowie

Ponad dwustu harcerzy z Hufca Bielsk Podlaski uczestniczyło w dniach 22 – 24 kwietnia w wiosennym zlocie w Domanowie. Malowniczo położona miejscowość, z dala od wielkomiejskiego zgiełku i ruchliwych dróg, była dobrym miejscem na różnego rodzaju zajęcia programowe, sportowo – rekreacyjne, artystyczne.

Aktualności - Brańsk
22 kwietnia 2016 14:02

Spłonął dorobek życia

W nocy z 30 marca na 1 kwietnia ogień strawił większość domu Kazimierza Niemyjskiego, mieszkańca wsi Pruszanka Stara, gm. Brańsk. Zajęło się prawdopodobnie od instalacji elektrycznej.

Aktualności - Brańsk
10 marca 2016 20:29

Honor przywrócony po latach

Od kiedy 1 marca stał się oficjalnym świętem Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, to lokalne środowiska coraz chętniej organizują uroczystości poświęcone tej trudnej i jakże zagmatwanej historii naszego kraju.

Aktualności - Brańsk
26 listopada 2015 23:25

Wyśpiewali „Złotą Podkowę”

15 listopada w Kuźnicy Białostockiej odbyły się XX Bliskie Spotkania z Poezją Śpiewaną - KUŹNIA. Wykonawcy prezentowali twórczość z gatunku poezji śpiewanej, rywalizując o Złote, Srebrne i Brązowe Podkowy.

Aktualności - Brańsk
08 sierpnia 2015 23:04

Pozostał tylko szkielet sceny

Brańskie „Zamczysko” to kultowe miejsce dla wielu pokoleń mieszkańców. O jego walorach i wartości historycznej nie będę pisał, ponieważ są one bezsprzeczne i jedyne w swoim rodzaju. Zresztą na ten temat powstało kilka publikacji naukowych i popularno-naukowych.

Aktualności - Brańsk
30 czerwca 2015 23:28

Festyn Rodzinny Gminy Brańsk

21 czerwca w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Gminie Brańsk, nad zalewem Kiersnówek – Otapy, odbył się IX Festyn Rodzinny. W tym roku organizatorzy postanowili zmienić nieco jego formę i sposób organizacji, opierając się w dużej mierze na lokalnych twórcach.

Aktualności - Brańsk
17 kwietnia 2015 15:08

Brańsk - III edycja Disco Star

Grzegorz Korzeniewski to młody ambitny chłopak. Mimo porażki w pierwszej edycji Disco Star nie zamierzał składać broni. Powiedział wówczas do jurorów „ja tu jeszcze wrócę” i wrócił, ale w jakim stylu i z kim? Ano z największym przyjacielem i pierwszym nauczycielem na muzycznej drodze z własnym ojcem Ryszardem.

Aktualności - Brańsk
28 marca 2015 20:18

Nowa sołtys jak wiosna

Tegoroczne wybory sołtysów w Gminie Brańsk to prawdziwy renesans nie tylko pokoleniowy, ale także osobowościowy. Najbardziej cieszy fakt, że zmiany te niosą ze sobą nie tylko nowe pomysły, ale także zmienia się wizerunek fizjonomiczny.

Strona 1 z 6

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

patronat

Do góry strony