reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Ciechanowiec
12 grudnia 2017 18:28

Obwodnica Ciechanowca i inne sprawy

Głównym tematem wystąpienia marszałka woj. podlaskiego Jerzego Leszczyńskiego podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Ciechanowca były drogi. Szczególnie obwodnica miasta, która powinna powstać w niedługim czasie.

Aktualności - Ciechanowiec
30 listopada 2017 14:20

Dawny blask odzyskany

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu jest doskonale znane czytelnikom Głosu Siemiatycz między innymi jako właściciel największej w Polsce kolekcji zabytkowych ciągników i lokomobil, czy ciekawych powozów konnych. Dziś dla odmiany przedstawimy Państwu zupełnie inne zbiory muzealne – dzieła sztuki, które warto zobaczyć przy najbliższej wizycie w ciechanowieckim muzeum. Mowa o najstarszych obrazach olejnych, które w tym roku były poddane gruntownej konserwacji i w listopadzie wróciły do siedziby muzeum.

Aktualności - Ciechanowiec
17 października 2017 18:53

55 lat Muzeum Rolnictwa

Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu w ubiegłym tygodniu świętowało jubileusz 55-lecia placówki. 12 października odbyła się uroczysta gala, w której uczestniczyli przedstawiciele ministerstw, władz rządowych i samorządowych (również sąsiedzkich), instytucji i szkół oraz muzealnicy z wielu zakątków Polski. Samo wymienianie przybyłych gości trwało ponad 15 minut.

Aktualności - Ciechanowiec
07 października 2017 17:31

Kontrowersyjne napisy

Napis upamiętniający 35-lecie PRL znajdujący się na tablicy na głazie przy placu Jana Pawła II decyzją rady miejskiej musi zostać zdjęty. Zmodyfikowany ma być również napis „przez tych, którzy służyli niemieckiemu nazizmowi” z pamiątkowej tablicy znajdującej się na budynku byłej synagogi. Takie wnioski zostały złożone przez radnych podczas sesji, która odbyła się 28 września.

Aktualności - Ciechanowiec
30 września 2017 16:29

Jesień w polu i zagrodzie

Pierwszy jesienny weekend w naszym regionie, wbrew obawom, upłynął pod znakiem całkiem przyjemnej, chwilami nawet słonecznej i bezdeszczowej aury. Z tego chociażby już powodu imprezę plenerową „Jesień w polu i zagrodzie” organizowaną przez Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu, która odbyła się w niedzielę, 24 września, można uznać za udaną.

Aktualności - Ciechanowiec
22 września 2017 15:00

Szczątki ofiar mordu sądowego?

15 września na ciechanowieckim cmentarzu, w miejscu domniemanego pochówku braci Marchelów, skazanych w pokazowym procesie na śmierć i rozstrzelanych we wsi Wojtkowice-Glinna, badacze białostockiego IPN odnaleźli szczątki dwóch osób. W jednej czaszce widnieje ślad po kuli. Materiał genetyczny trafi do badań DNA. Materiałem porównawczym, pochodzącym od bliskich braci Marchelów, IPN już dysponuje.

Aktualności - Ciechanowiec
19 sierpnia 2017 18:44

Ostateczna wersja obwodnicy

Podlaski Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku zdecydował uwzględnić wszystkie wnioski stron i poprowadzić obwodnicę tak, jak proponowali mieszkańcy zrzeszeni w Społecznym Komitecie "Chcemy Dobrego Obejścia". Taką informacją na początku konsultacji w sprawie obwodnicy, 8 sierpnia, zaskoczył wszystkich Józef Sulima, dyrektor PWZD.

Aktualności - Ciechanowiec
19 sierpnia 2017 11:52

XVII Podlaskie Święto Chleba

Ponad 300 wystawców i tłumy zwiedzających na Podlaskim Święcie Chleba.

Aktualności - Ciechanowiec
02 sierpnia 2017 23:16

Obwodnicy Ciechanowca wersja trzecia

Trwają konsultacje co do przebiegu obwodnicy Ciechanowca. Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich proponuje, by przechodziła między innymi przez targowisko i tuż obok podmiejskiej wsi Zadobrze, na co nie chce zgodzić się część mieszkańców.

Aktualności - Ciechanowiec
21 lipca 2017 18:58

Nieprawidłowości w gminie Ciechanowiec - Negatywny raport NIK

NIK ogłosił raport z kontroli przeprowadzonej w Ciechanowcu. Kontrola dotyczyła umorzeń podatkowych i postępowań zamówień publicznych przeprowadzanych przez gminę. Raport wskazuje na nieprawidłowe rozłożenie i umorzenie podatków w 13 z 31 kontrolowanych sprawach na łączną kwotę 133.953 zł. NIK zarzuca niewystarczające udowodnienie w blisko 20 procentach udzielonych ulg.

Strona 1 z 14

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

patronat

Do góry strony