reklama

Gwiazdą piątkowego koncertu „Trzy odsłony namiętności”, który odbędzie się 3 marca o godz. 19.00 w Sali koncertowej przy ul. Podleśnej, będzie Walentyna Igoszyna. W wieku zaledwie 14 lat  zdobyła w 1993 roku I nagrodę w Konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy, w 1997 – I nagrodę w Konkursie Pianistycznym im. Siergieja Rachmaninowa w Moskwie, następnie w 2003 została finalistką Konkursu Królowej Elżbiety w Brukseli oraz laureatką II nagrody w Konkursie José Iturbi w Walencji (Hiszpania) w 2006. Była finalistką warszawskiego Konkursu Chopinowskiego w 2000, w którym uzyskała I wyróżnienie. Występuje na estradach renomowanych festiwali i w najsłynniejszych salach Europy.

– Kilkakrotnie z nią występowałem, m.in. z I, CULTURE Orchestra, i za każdym razem byłem pod wrażeniem jej talentu – opowiada o pianistce Paweł Kotla, kierownik artystyczny i pierwszy dyrygent OiFP. – Uważam, że nie ma na świecie pianisty, który wykonałby „Rapsodię na temat Paganiniego“ Sergiusza Rachmaninowa lepiej niż ona.

 

W Białymstoku Walentyna Igoszyna zaprezentuje właśnie ten utwór, który Rachmianinow, znakomity kompozytor, dyrygent i pianista, nazwany „ostatnim Mohikaninem rosyjskiej muzyki”, złożył hołd włoskiemu wybitnemu kompozytorowi-wirtuozowi oraz Symfonię d-moll Césara Francka oraz poemat symfoniczny „Don Juan” Richarda Straussa. Artystce towarzyszyć będzie Orkiestra Opery I Filharmonii Podlaskiej pod batutą Pawła Kotli.

KONCERT SYMFONICZNY

TRZY ODSŁONY NAMIĘTNOŚCI

3 MARCA 2017

Sala koncertowa | ul. Podleśna 2 | godz. 19.00

 

Richard Strauss (1864–1949)

Poemat symfoniczny „Don Juan” op. 20

 

Sergiusz Rachmaninow (1873–1943)

Rapsodia na temat Paganiniego op. 43

César Franck (1822–1890)

Symfonia d-moll

Lento. Allegro non troppo

Allegretto

Allegro non troppo

 

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej

Paweł Kotla dyrygent

Walentyna Igoszyna fortepian

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

patronat

reklama

Do góry strony