Co gdzie kiedy
08 czerwca 2017 13:01

8 Biegiem przez Platerów

Już w niedzielę 25 czerwca Platerów przeżywał będzie największe wydarzenie sportowe roku.

Liczba odwiedzających tę miejscowość właśnie w tym dniu równa jest liczbie jej stałych mieszkańców. W powietrzu czuć emocje, adrenalinę, pot. Wszystko to za sprawą 8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów.

Tutaj co roku spotykają się prawdziwi fani biegania od przedszkolaka po seniora, zawodowi biegacze i amatorzy, a wraz z nimi wierni kibice – rodziny i znajomi. Tegoroczna edycja imprezy zapowiada się niezwykle ciekawie.

Na zawodników czekają biegi na 3333 m i 10 km, marsz Nordic Walking – 4,5 km oraz liczne biegi dla dzieci i młodzieży.

Każdy uczestnik otrzyma w pakiecie startowym koszulkę techniczną z oryginalną grafiką autorstwa małych artystów z gminy Platerów. Organizatorzy ogłosili konkurs plastyczny na projekt koszulki biegowej. Zwycięska praca 6-letniej Amelii zdobi koszulkę biegów głównych, a 12-letniej Zuzanny – koszulkę biegów dziecięcych.

Ciekawostką jest fakt, że bieg zaopatrzony zostanie w wodę przez Przedsiębiorstwo Komunalne Siemiatycze. Zawodnicy otrzymają do picia zdrową, pełnowartościową kranówkę. Tym samym promujemy i zachęcamy do picia wody z kranu.

Na finiszerów na mecie czekać będą wyjątkowo piękne medale. Dla wielu spośród kończących Podlaską Dychę to już czwarte trofeum do kolekcji cyklu Grand Prix Traktu Brzeskiego.

8. Krynica Vitamin Biegiem przez Platerów ma również wymiar charytatywny. Za każdy ukończony przez zawodników kilometr, złotówka zostanie przekazana na pomoc dla Gabrysi i Filipa. Rodzeństwo cierpi na pęcherzowe oddzielanie naskórka - chorobę genetyczną, na którą obecnie nie ma leku.

W logo biegu od samego początku znajduje się jabłko – symbol i duma gminy Platerów. Na tej imprezie tego owocu z pewnością nie zabraknie! W specjalnej Strefie Jabłka będzie możliwość degustacji rozmaitych jabłecznych specjałów przygotowanych m. in. przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Zarówno biegacze, jak i wszyscy odwiedzający będą mogli spróbować pysznych ciast, przetworów, tłoczonych soków czy cydru.

Tradycyjnie bieg zwieńczy ognisko integracyjne, które jest doskonałą okazją do nawiązania nowych biegowych znajomości, podzielenia się emocjami i wrażeniami, wymiany uwag, doświadczeń i wspólnej zabawy.

Zapisy trwają do 21 czerwca! Zapraszamy!

http://bieg.platerow.com.pl/zapisy/

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

patronat

reklama

Do góry strony