reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Drohiczyn
11 marca 2018 20:13

Jak wikary stracił aureolę - zgubne skutki uległości /felieton/

System powszechnej edukacji od zawsze opiera się na podstawowej zasadzie: „Jak wół pierdzi, to obora słucha!”. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie dzieci słyszą przekraczając próg szkoły jest: „Bądź grzeczny/grzeczna, słuchaj się pani”.

Aktualności - Drohiczyn
15 lutego 2018 22:02

Włamanie do Kurii – czyli nikt nic nie wie

Nocą z niedzieli na poniedziałek (28-29 stycznia) doszło do włamania z kradzieżą do jednego z pomieszczeń w Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie. Tyle wiadomo z oficjalnego komunikatu. Tomasz Wróbel, oficer prasowy siemiatyckiej policji, nie mógł powiedzieć nam nic więcej, tłumacząc się „dobrem śledztwa”.

Aktualności - Drohiczyn
05 lutego 2018 18:48

Skutki reformy oświaty

Sokołowska spółka "Orły z Podlasia", założona przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, organ prowadzący Szkoły Benedykta, nie poprowadzi szkoły podstawowej w Śledzianowie. Wszystko przez zmianę ustawy oświatowej. Nie wiadomo też jaki los czeka Szkoły Benedykta.

Aktualności - Drohiczyn
04 lutego 2018 20:13

Z myślą o lecie i turystach – sieć współpracy

W minionym sezonie wakacyjnym Podlasie było jednym z 10 miejsc w Polsce, które National Geographic zarekomendował jako idealne na urlop.

Aktualności - Drohiczyn
16 listopada 2017 21:01

Nie zapomnijcie o tym miejscu

2 listopada 1942 roku. Drohiczyn. Dokładnie 75 lat temu Żydów z tego miasteczka spotkał tragiczny los - getto i transport przez Siemiatycze do obozu zagłady w Treblince. Ocalała tylko garstka i pamięć.

Aktualności - Drohiczyn
06 października 2017 17:14

Z redakcyjnej poczty - Szkoła w Śledzianowie

W 1154 numerze „Kuriera Podlaskiego – Głosu Siemiatycz” ukazała się wypowiedź Burmistrza Drohiczyna, Pana Wojciecha Borzyma, zatytułowana „Kto przejmie szkołę w Śledzianowie?”. Z przykrością stwierdzamy, iż przytoczone przez „Głos Siemiatycz” słowa Burmistrza Drohiczyna zawierają wiele nieścisłości i przekłamań.

Aktualności - Drohiczyn
30 września 2017 15:52

Kto przejmie szkołę w Śledzianowie?

Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Śledzianów podtrzymało swoją decyzję i zrezygnowało z prowadzenia podstawówki w Śledzianowie.

Aktualności - Drohiczyn
08 września 2017 22:43

Alpaki ze Śledzianowa

Na razie jest ich kilkanaście, ale Dominik Kurek ze Śledzianowa gm. Drohiczyn mówi, że będzie więcej.

Aktualności - Drohiczyn
21 sierpnia 2017 23:11

V Dni Bugu

Impreza organizowana przez MGOK w Drohiczynie nie przyciągnęła tłumów. Czy powodem małego zainteresowania był monotonny program czy może odczuwany już powszechnie przesyt wszelkiej maści imprezami plenerowymi? Czy warto wobec tego wydawać kolejne, wcale niemałe pieniądze? Na te pytania powinni sobie odpowiedzieć organizatorzy.

Aktualności - Drohiczyn
13 lipca 2017 12:39

Wojowie po raz XII

Miniony weekend obfitował w naszym regionie w imprezy plenerowe. Jedną z nich był XII Zlot Wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów w Drohiczynie. Tradycyjnie można było na chwilę przenieść się w czasy, jakże barwnego wbrew pozorom, średniowiecza, za sprawą licznych grup rekonstrukcyjnych, zajmujących się tą epoką.

Strona 1 z 21

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

patronat

Do góry strony