reklama

Aktualności - Drohiczyn
18 października 2016 19:43

Środowiskowy Dom Samopomocy w Putkowicach Nadolnych

W Putkowicach Nadolnych w gm. Drohiczyn od 1 grudnia bieżącego roku zacznie działać Środowiskowy Dom Samopomocy. Zadecydowali o tym radni podczas sesji 14 października, głosując za jego utworzeniem. Powstanie w przebudowanym budynku byłej szkoły podstawowej.

Będzie to ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi: typu A – przewlekle psychicznie chorych, typu B – upośledzonych umysłowo i typu C – wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Celem ośrodka będzie niesienie pomocy osobom z zaburzeniami psychicznymi, a także zwiększenie ich zaradności i samodzielności życiowej, np. nauka przygotowywania sobie posiłków. ŚDS będzie jednostką podległą gminie.

Druga uchwała podjęta tego dnia przez radnych dotyczyła połączenia Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie z ŚDS w Putkowicach Nadolnych. MGOPS w Drohiczynie przejmie zobowiązania i należności oraz prawa i obowiązki nowego ośrodka w Putkowicach, którego statut zostanie przyjęty na następnej sesji.

Zadowolonym z takiego stanu rzeczy jest radny z Putkowich Nadolnych, Waldemar Żero.

- Cieszę się, że budynek byłej szkoły nie zostanie zmarnowany. Że coś nowego powstanie. W szkole, która tutaj była, uczyłem się, spędziłem całe dzieciństwo.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot. JP

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony