reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Dziadkowice
14 stycznia 2018 20:49

Orszak Trzech Króli po raz 5

6 stycznia po raz 10 ulicami wielu miejscowości w kraju przeszły Orszaki Trzech Króli, organizowane z okazji uroczystości Objawienia Pańskiego. 5 raz członkowie siemiatyckiego oddziału Akcji Katolickiej, przy współpracy m.in. ze szkołami, zorganizowali OTK w Siemiatyczach.

Aktualności - Dziadkowice
08 stycznia 2018 22:31

Goście na sesji w Dziadkowicach

Radni gminy Dziadkowice 20 grudnia przegłosowali uchwałę dotyczącą budżetu na 2018 rok. Dochody w nadchodzącym roku wyniosą 11.428,935 zł, wydatki 12.253,154 zł. Deficyt w wysokości prawie 2 mln zł zostanie pokryty kredytem długoterminowym.

Aktualności - Dziadkowice
20 grudnia 2017 12:49

Proces wójta - apelacja oddalona

7 grudnia Sąd Okręgowy w Białymstoku oddalił apelację obrony wójta gminy Dziadkowice, oskarżonego o przekroczenie uprawnień. Prawomocnym jest wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu, grzywna i 2-letni zakaz sprawowania urzędu. Gminę Dziadkowice czekają przedterminowe wybory?

Aktualności - Dziadkowice
03 grudnia 2017 13:36

Krótka sesja w Dziadkowicach

Radni gminy Dziadkowice, podczas sesji 21 listopada, podjęli uchwałę w sprawie przekształcenia z dniem 1 września 2017r. Zespołu Szkół w Dziadkowicach w ośmioletnią Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II, w obwód której wchodzą miejscowości: Brzeziny Janowięta, Brzeziny Niedźwiadki, Dołubowo, Dziadkowice, Hornowo, Hornowszczyzna, Jasienówka, Kąty, Korzeniówka, Lipiny, Mała Jasienówka, Malewice, Malinowo, Osmola, Smolugi, Smolugi Kolonia, Wojeniec, Zaminowo, Zaporośl, Zaręby, Żuniewo, Żurobice.

Aktualności - Dziadkowice
15 listopada 2017 18:53

Śmieci z cmentarza - do lasu

Do naszej redakcji zgłosili się oburzeni Czytelnicy, których bliscy leżą na parafialnym cmentarzu w Dołubowie:

Aktualności - Dziadkowice
23 lipca 2017 13:21

Szanse na remont drogi przez Dołubowo

Podczas wakacyjnej sesji Rady Powiatu Siemiatyckiego, która odbyła się 10 lipca, radni jednogłośnie przegłosowali uchwały dotyczące remontów dróg. W dokumentach tych wyrażona została zgoda na przystąpienie powiatu do realizacji dwóch zadań inwestycyjnych.

Aktualności - Dziadkowice
15 lipca 2017 16:09

Mistrzowie Agroligi

Gospodarstwo Wioletty i Radosława Budlewskich z miejscowości Wojny Pietrasze w gminie Szepietowo zostało Mistrzem Podlaskiej Agroligi. I vicemistrzem - gospodarstwo Aleksandry i Grzegorza Dąbrowskich z Żurobic w gm. Dziadkowice.

Aktualności - Dziadkowice
23 czerwca 2017 12:57

Paintball na Wózkach

W dniach 10-11 czerwca w Osmoli odbyła się już czwarta edycja Amatorskiego Turnieju Paintballowego. Jedną z czterech kategorii rozgrywek był paintball na wózkach, z udziałem niepełnosprawnych zawodników. Jest to jedyna tego typu impreza w Europie. W tym roku docenił ją również marszałek województwa, obejmując wydarzenie honorowym patronatem. Marszałek ufundował także puchary oraz medale.

Aktualności - Dziadkowice
17 czerwca 2017 14:10

Absolutorium w cieniu skargi

Radni gminy Dziadkowice, podczas sesji rady gminy 7 czerwca, prawie jednogłośnie udzielili absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok wójtowi Marianowi Skomorowskiemu. Od głosu wstrzymał się, podobnie jak przy wielu innych głosowaniach, radny Krzysztof Karnaszewski. Pomyślna dla wójta decyzja radnych poprzedzona była odpowiednimi sprawozdaniami z wykonania budżetu za 2016 rok, sprawozdaniem finansowym, opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku i stanowiskiem komisji rewizyjnej.

Aktualności - Dziadkowice
16 czerwca 2017 13:28

Kredyt na deficyt – dotacja na drogi powiatowe

Po pieniądze na ostatnią sesję Rady Gminy Dziadkowice przyjechał starosta siemiatycki Jan Zalewski z geodetą powiatowym Romanem Łopaciukiem. Chodziło o pomoc finansową powiatowi na przebudowę dróg w Dziadkowicach i Kątach, które, jak wypowiadali się radni, na większości odcinków są w fatalnym stanie.

Strona 1 z 11

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

patronat

Do góry strony