reklama

Aktualności - Dziadkowice
01 listopada 2010 22:41

Złote Gody w Dziadkowicach

W Dziadkowicach 23 października odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowe odznaczenia rekordzistom w pożyciu małżeńskim. Wzięło w niej udział 38 par z terenu gminy.


          Pogody ducha, zdrowia, szczęścia, wielu łask bożych i długich lat życia – takich życzeń wysłuchali jubilaci z 50-letnim stażem małżeńskim z terenu gminy Dziadkowice, obchodzący Złote Gody. 23 października uroczystość zorganizował Urząd Gminy w Dziadkowicach. Jubilatów przyjęto w zespole szkół. W imieniu prezydenta RP pamiątkowe odznaczenia wręczył wójt Marian Skomorowski. Na uroczystość zaproszono 38 par.
          - Jest okazja do zastanowienia się nad refleksją i dorobkiem całego życia. To też okazja do dużej satysfakcji z tak zacnego jubileuszu. Dziękuję wszystkim jubilatom za to, że przez te lata byli i mieszkali w naszej gminie, a tym samym przyczyniali się do jej życia i rozwoju - mówił podczas uroczystości wójt Skomorowski.
          Przed wręczaniem odznaczeń odprawiona została msza św.
          Jubilaci: Aleksandra i Wacław Borawscy, Pelagia i Stanisław Borawscy, Mieczysława i Wacław Charytoniuk, Józefa i Józef Borzym, Wanda i Konstanty Czarkowscy, Helena i Wincenty Jadczuk, Stefania i Stanisław Józefiuk, Wiktoria i Stefan Kamińscy, Maria i Ludwik Karasowscy, Janina i Władysław Kaput, Teresa i Władysław Kryńscy, Marianna i Zenon Kobus, Janina i Jan Kociołkowscy, Jadwiga i Marian Kosińscy, Halina i Józef Kosz, Władysława i Franciszek Korzeniewscy, Aniela i Marian Kryńscy, Zofia i Mieczysław Kulczakiewicz, Zofia i Stanisław Kowalczuk, Anna i Tadeusz Osmólscy, Janina i Antoni Ładziak, Zofia i Czesław Malinowscy, Stanisława i Zdzisław Moczulscy, Genowefa i Jan Malinowscy, Sabina i Czesław Migowscy, Stanisława i Edmund Nowakowscy, Jadwiga i Józef Niewiarowscy, Regina i Kazimierz Obniscy, Helena i Jan Ogar, Heronima i Kazimierz Olszewscy, Heronima i Józef Piotrowscy, Janina i Mieczysław Puchalscy, Irena i Eugeniusz Toczko, Waleria i Wacław Toczko, Antonina i Konstanty Tołwińscy, Stanisława i Józef Twarowscy, Teofila i Kazimierz Trochimowicz, Maria i Mieczysław Wasilewska, Jadwiga i Mieczysław Zaręba, Zofia i Henryk Zaręba.
          Co o jubileuszu sądzą jubilaci? I jak wytrzymać ze sobą przez 50 lat?
          Stanisław Józefiuk z Zaminowa: - Nie wiem, jak szybko te 50 lat zleciało. Nie wiem też, jak daliśmy razem radę, ale najważniejsze, że daliśmy.
          Stefan Kamiński z Kątów: - Wytrzymaliśmy ze sobą ten szmat czasu bez problemu. Świetnie nam się żyło. Dobrze się rozumiemy. Dochowaliśmy się troje dzieci, mamy pięcioro wnuków.
          Wiktoria Kamińska, żona Stefana: - Bardzo miła i potrzebna uroczystość. Medal będziemy trzymać i pokazywać wnukom, dopóki będziemy żyć. A potem – cóż, dzieci i wnuki będą go miały na pamiątkę.
          Jubilatom gratulujemy.

          Cezary Klimaszewski, tygodnik Głos Siemiatycz, fot. CK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony