reklama

Aktualności - Dziadkowice
15 lipca 2017 16:09

Mistrzowie Agroligi

Gospodarstwo Wioletty i Radosława Budlewskich z miejscowości Wojny Pietrasze w gminie Szepietowo zostało Mistrzem Podlaskiej Agroligi. I vicemistrzem - gospodarstwo Aleksandry i Grzegorza Dąbrowskich z Żurobic w gm. Dziadkowice.

5 lipca w Białymstoku rozstrzygnięto wojewódzki finał Agroligi. O tytuł podlaskiego mistrza ubiegało się 8 gospodarstw i 5 firm. I miejsce i tytuł Mistrza Podlaskiej Agroligi w kategorii "rolnicy" zdobyło gospodarstwo Wioletty i Radosława Budlewskich z miejscowości Wojny Pietrasze w gminie Szepietowo. W kategorii "firmy" najlepsza była "Karczma pod Sokołem" z Sokółki prowadzona przez Izabelę i Łukasza Ancypo.

Finał krajowy Agroligi odbędzie się w maju lub czerwcu w 2018 roku w Warszawie.

Zwycięzcy rolnicy, Wioletta i Radosław Budlewscy, prowadzą gospodarstwo ukierunkowane na produkcję trzody chlewnej w tzw. cyklu zamkniętym. Stado liczy 100 sztuk. Roczna sprzedaż wynosi 2500 tuczników.

Aleksandra i Grzegorz Dąbrowscy z Żurobic zajmują się hodowlą rasowych wierzchowców półkrwi, małopolskich, wielkopolskich, huculskich, haflingerów i agroturystyką.

Tytuł Laureata Podlaskiej Agroligi 2017 w kategorii "rolnik" m.in. otrzymało również gospodarstwo: Małgorzaty i Jana Pruszyńskich, Pruszanka Stara, gm. Brańsk.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot. wrotapodlasia

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony