reklama

Aktualności - Grodzisk
10 lipca 2010 20:29

Grodzisk się zadłuża

Trwa remont sali gimnastycznej w zespole szkół w Grodzisku, który wykonuje firma Wiesława Szerszunowicza z kolonii Zabłudów. Wartość prac z przetargu to 601.952 zł. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, wyrażając zgodę na zaciągnięcie kredytu w wysokości 300.000 zł na zabezpieczenie zapłaty za remont.


          - Powódź pokrzyżowała nam trochę plany – tłumaczył wójt Tymiński konieczność zaciągnięcia kredytu. – Nie dotknęła nas bezpośrednio, ale wiadomo, że teraz pieniądze potrzebne są bardziej na tamte tereny. Niemniej jednak nadal staramy się o dofinansowanie remontu ze środków ministerstwa oświaty. Wysłałem pismo do wojewody z prośbą o wsparcie, że to jedyna sala gimnastyczna. Myślę, że dostaniemy pieniądze z ministerstwa, trzeba tylko poczekać. Na razie jednak musimy mieć zabezpieczenie, by mieć czym za remont płacić. Pogoda dopisuje, wykonawca twierdzi, że do połowy sierpnia uda mu się zakończyć prace.
          Wójt zaapelował też do sołtysów o pomoc dla powodzian:
          - Proponowałbym zbiórkę zaraz po żniwach, niekoniecznie pieniędzy, lepiej wspomóc tych ludzi w produktach. Zebralibyśmy 15-20 ton zboża, zawieźlibyśmy na miejsce. Niekoniecznie musi być to po żniwach, jeśli teraz uzbierałaby się większa ilość, bo bez sensu z drobnostkami jeździć, możemy zrobić to już dziś. Myślę też, że nie będzie to pomoc jednokrotna, a raczej długofalowa. Odpowiedzialnym z urzędu gminy za zbiórkę będzie pan Krzysztof Sawko, do niego zgłaszajcie propozycje. Mam tylko wielką prośbę. Jak mamy coś dać, to niech to będzie dobrej jakości, byśmy nie musieli się wstydzić. Bo przy okazji jakiejś poprzedniej zbiórki na jakiś cel kilka worków oddaliśmy gospodarzom, bo przygotowali zepsuty towar.


          Anna Kondraciuk, tygodnik Głos Siemiatycz, fot. AK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony