reklama

Aktualności - Grodzisk
09 października 2016 22:06

Kolejne wnioski na drogi w Grodzisku

23 września, podczas ostatniej sesji rady gminy Grodzisk, poruszono m.in. stan dróg. Radni i sołtysi dowiedzieli się, co najważniejszego działo się w tej kwestii w gminie.

Wójt Tymiński: - Myślę, że najważniejszą informacją jest dla nas to, że samorząd województwa kontynuuje prace nad przebudową pozostałego odcinka swojej drogi Siemiatycze – Ciechanowiec, konkretnie od Ostrożan do Ciechanowca. Część tej drogi przechodzi przez naszą gminę. Taka przebudowa to i dla nas szansa na polepszenie pewnych spraw, nie tylko drogowych. Co do dróg powiatowych, był przegląd gwarancyjny i muszę powiedzieć, że zostało kilka niedociągnięć. Poza tym wiele dróg powiatowych, tych żwirowych, wymaga równania, ale na dziś jest za sucho na równarkę. Jesienią powinno ruszyć kolejne odkrzaczanie kilku odcinków dróg powiatowych. Poszło też pismo do powiatu, by w 2017 r. zarząd powiatu ujął do przebudowy ulicę 1 Maja w Grodzisku oraz remont parkingu przy kościele w Grodzisku. Zaś z wójtem gminy Dziadkowice staramy się, by powiat wykonał dokumentację techniczną na drogę Makarki – Biszewo – Malinowo, łączącą gminy Grodziski i Dziadkowice. Chciałbym, aby w swoich najbliższych działaniach uwzględniono nam też drogę Kosianka Stara – Żery.

Gmina złożyła dwa wnioski o dofinansowanie (dotacja to połowa wydatków) przebudowy dróg gminnych: na ulice Sportową, Targową i Konopnickiej w Grodzisku, z odcinkiem w Aleksandrowie jako jeden, oraz wspomniane ulice wraz z drogą od Jaszczołt w kierunku Krakówek, jako drugi. Trzeba było jednak przerobić wnioski, uwzględniając ostatecznie trzy ulice w Grodzisku: Sportową, Targową i Konopnickiej, zaś oddzielny wniosek został złożony na remont odcinka w Aleksandrowie.

- Czekamy na decyzje o ewentualnym dofinansowaniu, które mają zapaść do końca roku – mówił wójt.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot CK /ul. Sportowa i ul. Konopnickiej/

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony