reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Mielnik
28 października 2017 14:21

Koniec Topoliny w Mielniku?

Urokliwe miejsce nad Bugiem w Mielniku, zwane Topoliną, traci swój wygląd. Wycinane są tam rosłe topole, które nadawały swoisty klimat temu miejscu. Na pytanie podczas rozmowy telefonicznej, w piątek 20 października, dlaczego trwa wycinka, sekretarz gminy Piotr Wysocki odpowiada:

Aktualności - Mielnik
05 października 2017 17:23

Święto Ziemniaka w Wilanowie

Sezon imprez letnio-wakacyjnych za nami, a przed nami jeszcze gdzieniegdzie spotkania w jesiennych klimatach, często z ziemniakiem w tle. Jedno z takich odbyło się w sobotę, 30 września, w Wilanowie, gm. Mielnik, pod nazwą „Święto Pieczonego Ziemniaka”.

Aktualności - Mielnik
30 sierpnia 2017 18:14

Nowa elewacja cerkwi w Mielniku

Trwa zewnętrzny remont cerkwi w Mielniku. Oprócz nowej kolorystyki elewacji na cerkwi pojawią się ikony:

Aktualności - Mielnik
16 sierpnia 2017 11:23

Dialogi w Mielniku

Jedną z imprez plenerowych sierpniowego weekendu były XXVII Muzyczne Dialogi nad Bugiem. Dwudniowa impreza, która z założenia ma prezentować kulturę mniejszości narodowych i etnicznych, głównie w sferze muzyki.

Aktualności - Mielnik
14 sierpnia 2017 20:51

Historia Mielnika 2 metry pod ziemią

- To początek badań, więc trudno się czymkolwiek chwalić - mówi Grzegorz Śnieżko, archeolog, doktorant PAN. - Ale już udało nam się trafić na relikt fundamentu pieca. Jesteśmy na poziomie XVI wieku, może początku XVII - tłumaczy Śnieżko, pokazując głęboki wykop.

Aktualności - Mielnik
20 lipca 2017 20:33

Amerykański zgnilec pszczeli

Jakby afrykańskiego pomoru świń było mało, to mamy jeszcze na terenie powiatu siemiatyckiego amerykańskiego zgnilca pszczelego. W ostatnich tygodniach pojawiły się specjalne tablice informujące o obszarze zapowietrzonym.

Aktualności - Mielnik
19 maja 2017 20:27

Korowaje nagrodzone

6 maja w Topolinie w Mielniku podsumowano XI Festiwal Korowaja Mielnickiego. Oprócz podziwiania i degustacji korowajów weselnych, goście mogli obejrzeć obrzęd korowaja weselnego w wykonaniu zespołów "Nowina" z Moszczony Królewskiej i "Niezabudki" z Nurca Stacji. Studenci z Koła Naukowego Etnolingwistów z UMCS w Lublinie przeprowadzili warsztaty wypieku korowajczyków.

Aktualności - Mielnik
05 maja 2017 22:15

„Niebo z moich stron” Heleny Szczygoł

23 kwietnia w Ośrodku Dziejów Ziemi Mielnickiej odbył się wernisaż Heleny Szczygoł. Uroczystość rozpoczęła się wierszem czytanym przez wnuczkę autorki prac, krótkim recitalem Joanny Dawidziuk, solistki zespołu Omorfos, prowadzonego przez autorkę wystawy i krótkim wprowadzeniem do wystawy opowiedzianym przez samą autorkę.

Aktualności - Mielnik
11 kwietnia 2017 13:52

Jajka jak malowane

O wielkanocnych pisankach, wykonywanych tradycyjną metodą batikową, opowiedziała nam pani Olga Adamiuk z Pawłowicz.

Aktualności - Mielnik
09 kwietnia 2017 00:01

Drogi się sypią, przepusty pozapychane

Droga powiatowa Adamowo-Mielnik miejscami przypomina asfaltową żwirówkę. Swego czasu miała najskrupulatniej policzone dziury. Sukcesywnie łatane trzeba przyznać, ale to najczęściej wymieniana droga na terenie gminy Mielnik, której należy się remont.

Strona 1 z 23

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

patronat

Do góry strony