reklama

reklama

reklama wyborcza - Materiał sfinansowany ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość

inicjatywa

inicjatywa

reklama

Sprzątanie,
mycie, porządki

reklama

reklama

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

Monografia

patronat

reklama

Aktualności - Mielnik
02 października 2015 18:32

Święto ziemniaka w Wilanowie

20 września w świetlicy w Wilanowie (gm. Mielnik), podczas imprezy "Święto ziemniaka" na scenie wystąpiły zespoły, podsumowano konkursy ziemniaczane.

Aktualności - Mielnik
02 października 2015 18:18

Relikwie i jubileusz w Mielniku

21 września w parafii prawosławnej pw. Narodzenia NMP w Mielniku obchodzone jest święto parafialne. W tym roku zbiegło się z przywiezieniem z monasteru pw. Świętego Ducha w Wilnie cząstek relikwii świętych męczenników wileńskich Antoniego, Jana i Eustachego. To pierwsze relikwie w mielnickiej świątyni.

Aktualności - Mielnik
24 września 2015 19:17

Ćwiczenia w Tokarach

Pożar cerkwi Ikony Matki Bożej "Wszystkich Strapionych Radość" w Tokarach oraz wypadek drogowy koło tej świątyni (gm. Mielnik) - to temat ćwiczeń służb ratowniczych z powiatu siemiatyckiego, które 18 września zorganizowały: Komenda Powiatowa PSP w Siemiatyczach, Urząd Gminy w Mielniku, zarząd powiatowy OSP w Siemiatyczach, zarząd gminny OSP w Mielniku, nadleśnictwo w Nurcu Stacji.

Aktualności - Mielnik
16 września 2015 21:05

Badania na dawnym rynku w Mielniku

Historia pierwszych wieków dawnego miasta Mielnika wciąż pełna jest białych plam. Nasza wiedza o nim oparta jest głównie na nielicznie zachowanych źródłach pisanych. Są one zbyt skąpe jednak, by pokusić się o określenie, jak wyglądało i jak zmieniało się miasto w okresie swego najżywszego rozkwitu, czyli od XV do pierwszej połowy XVII w.

Aktualności - Mielnik
14 sierpnia 2015 21:24

Chopin nad Bugiem

8 sierpnia, już po raz VI, w Topolinie w Mielniku rozbrzmiały dźwięki fortepianu i muzyka Fryderyka Chopina. Tym razem chopinowskie utwory "w rytmie tańca" zagrali: Kamil Borkowski (polonez - fantazja As-dur op. 61, walc F-dur op. 34, mazurki op. 41), Katarzyna Mróz (mazurek G-moll op. 30 nr 1, preludium Des-dur op. 28 nr 15, Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22) oraz Anna Kubicz, która w ostatniej chwili zastąpiła Kacpra Bajona (walce op. 34: nr 1 As-dur, nr2 A-moll, polonez As-dur op. 53).

Aktualności - Mielnik
08 sierpnia 2015 23:20

Gminny Dzień Strażaka

W obecności prezesa zarządu wojewódzkiego OSP Jana Gradkowskiego, komendanta powiatowego PSP w Siemiatyczach Jerzego Sitarskiego, władz gminy Mielnik, strażaków i mieszkańców mielnickiej gminy obchodzono na placu przy remizie w Sutnie (gm. Mielnik), 26 lipca, Gminny Dzień Strażaka. Były odznaczenia, gratulacje, podziękowania, przemówienia, występy, poczęstunek.

Aktualności - Mielnik
09 lipca 2015 21:59

Samorząd zadba o ruiny kościoła

Gmina Mielnik podpisała porozumienie z parafią rzymskokatolicką pw. Przemienienia Pańskiego w Mielniku. Porozumienie dotyczy przejęcia przez gminę zadań w zakresie utrzymania nieruchomości będących własnością parafii, a konkretnie Góry Zamkowej wraz z ruinami kościoła zamkowego oraz dawnej plebanii.

Aktualności - Mielnik
06 czerwca 2015 14:05

Średniowieczna łódź znaleziona w Bugu

Pod koniec sierpnia 2013 r. Marek Saciuk, mieszkaniec Niemirowa, wędkując przy brzegu Bugu trafił na nietypowe drewno. Kiedy chciał je wyciągnąć, by wykorzystać jako ozdobę do ogródka okazało się, że to… łódź. Jak pokazały wykonane na własny koszt badania - prawdopodobnie z XV wieku. Poinformował ówczesne władze gminy o znalezisku. Niestety, bez echa. Półtora roku nikt z urzędu gminy nie zainteresował się tak cennym znaleziskiem.

Aktualności - Mielnik
17 maja 2015 00:03

Korowaj w Oksiutyczach

6 maja w świetlicy w Oksiutyczach (gm. Mielnik) spotkali się mieszkańcy tej wsi, władze mielnickiej gminy i zaproszeni goście na imprezie z okazji prawosławnego święta Jurija, związanego z obyczajem korowaja. To pierwsze takie wydarzenie w Oksiutyczach i pobliskich Pawłowiczach. Poczęstunek przygotowały gospodynie domowe, były pierogi, sałatki, wędlina i korowaje.

Aktualności - Mielnik
05 maja 2015 19:35

Festiwal Korowaja w Mielniku

Anna Szpura ze Starej Kornicy (powiat łosicki) wygrała tegoroczny IX Festiwal Korowaja Mielnickiego, uzyskując najwięcej punktów komisji oceniającej wypieki.

Strona 1 z 19

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

reklama

reklama

reklama

patronat

patronat

co gdzie kiedy?

Do góry strony