reklama

Aktualności - Siemiatycze
12 kwietnia 2014 22:57

Siemiatycze - Plebiscyt rozstrzygnięty

14 uczniów szkół zostało zgłoszonych do plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Siemiatycz w 2013 roku, zorganizowanego przez siemiatycki MOSiR.

Aktualności - Siemiatycze
05 kwietnia 2014 00:02

Siemiatycze - Powiatowe problemy

28 marca odbyła się sesja rady powiatu siemiatyckiego. Obrady zdominowały pytania związane z działalnością SP ZOZ.

Aktualności - Siemiatycze
04 kwietnia 2014 23:45

Boratyniec Ruski - Cerkiew dofinansowana

Parafia prawosławna w Boratyńcu Ruskim jako jedna z niewielu w grudniu ubiegłego roku otrzymała dofinansowanie na swoje cele, w tym jako jedyna w województwie podlaskim na zagospodarowanie placu wokół świątyni.

Aktualności - Siemiatycze
12 kwietnia 2014 21:26

Siemiatycze - Śmietnisko przy budynku komunalnym

Od dawna tuż obok starego budynku socjalnego przy ulicy Armii Krajowej, przy tzw. „leżącym wieżowcu” powstało istne składowisko śmieci, na którym można odnaleźć przeróżne odpady. Prawdopodobnie są one gromadzone przez mieszkańców mieszkań komunalnych, które podlegają urzędowi miasta.

Aktualności - Siemiatycze
04 kwietnia 2014 23:41

Siemiatycze - Spotkanie hodowców koni

Walne zebranie sprawozdawcze siemiatyckiego Koła Związku Hodowców Koni odbyło się 27 marca w lokalu "Zacisze" w Siemiatyczach. Uczestniczyło w nim ponad 30 hodowców z powiatu siemiatyckiego. Podlaski związek reprezentował dyrektor Marek Niewiński.

Aktualności - Siemiatycze
02 kwietnia 2014 21:58

Siemiatycze - Zrozumieć niepełnosprawność

Janusz Koczot do Siemiatycz przyjechał z okolic Suchej Beskidziej w województwie małopolskim. Od wielu lat zmuszony jest poruszać się na wózku inwalidzkim. Spotkałem się z panem Januszem na interesującą rozmowę na temat codziennego życia osoby niepełnosprawnej w takim miasteczku jak Siemiatycze.

Aktualności - Siemiatycze
02 kwietnia 2014 21:44

Siemiatycze - Najwięcej wezwań w święta

Dyspozytor medyczny stanowi kluczowy i najbardziej newralgiczny element systemu ratownictwa medycznego. To od jego decyzji zależy, jak system zadziała w konkretnej sytuacji, jak udzieli pomocy pacjentowi. W siemiatyckim Zakładzie Pomocy Doraźnej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku taką funkcję pełni 5 osób. Kierownikiem tego zespołu jest Marcin Jachimczuk, z którym rozmawiamy o wyjazdach do pacjentów, związanych z tym problemach, projektach zmian w pracy dyspozytorów.

Aktualności - Siemiatycze
26 marca 2014 16:27

Siemiatycze - Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Ponad dwa tysiące kilometrów trasy do przebiegnięcia i wyznaczony konkretny cel - Watykan. Piotr Kuryło trasę z sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej koło Augustowa do samego Watykanu ma zamiar pokonać przed 27 kwietnia, czyli datą kanonizacji papieża Jana Pawła II. W środę, 19 marca maratończyk przebiegał przez Siemiatycze.

Aktualności - Siemiatycze
26 marca 2014 15:57

Siemiatycze - Pożegnanie na sesji

Podczas ostatniej sesji rady miasta podziękowano byłemu radnemu Mariuszowi Gocałowi za dotychczasową społeczną pracę na rzecz Siemiatycz. Doszło też do kolejnego spięcia pomiędzy radnym Eugeniuszem Mudlem i burmistrzem Piotrem Siniakowiczem.

Aktualności - Siemiatycze
25 marca 2014 00:17

Siemiatycze gmina - Ceny wody bez zmian

7 marca obradowali radni gminy Siemiatycze. Mimo rozpiętego programu uwinęli się szybko, bo sesja trwała niewiele ponad godzinę. Oto najważniejsze poruszane na niej sprawy.

Strona 1 z 77
Do góry strony