inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

reklama

Aktualności - Siemiatycze
21 października 2017 16:53

Misja Pakistan

Kolejnym „Ambasadorem Siemiatycz” został Tomasz Jakimiuk.

Aktualności - Siemiatycze
21 października 2017 16:47

Hybryda nad zalewem coraz bliżej

Trwają prace przy tamie na siemiatyckim zalewie. To część elektrowni, która ma wykorzystać energię słoneczną i wodną. Część słoneczna już działa:

Aktualności - Siemiatycze
10 października 2017 19:17

Inauguracja roku akademickiego

Kolejny rok swojej działalności rozpoczęła Nadbużańska Szkoła Wyższa im. Marka Karpia w Siemiatyczach. W sobotę, 7 października, zainaugurowano rok akademicki 2017/2018.

Aktualności - Siemiatycze
08 października 2017 15:20

Zielona energia w Siemiatyczach

We wtorek 26 września burmistrz Piotr Siniakowicz oraz przedstawiciele członków - założycieli Siemiatyckiego Klastra Energii (SKE), podpisali porozumienie o współpracy. Liderem Klastra jest Miasto Siemiatycze, a jego koordynatorem Eneris Siemiatycze Sp. z o.o., spółka wchodząca w skład Grupy Eneris.

Aktualności - Siemiatycze
07 października 2017 17:36

Trzeci Wiek rozpoczął rok akademicki

W zeszły piątek na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Siemiatyczach zainaugurowano nowy rok akademicki.

Aktualności - Siemiatycze
06 października 2017 17:27

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Od 1 października zmieniła się organizacja nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej (lekarskiej - NOL). Teraz udzielą nam jej placówki, które znalazły się w tzw. sieci szpitali. I w zasadzie, w naszych realiach tylko to się zmienia - nazewnictwo. Reszta zostaje po staremu.

Aktualności - Siemiatycze
30 września 2017 16:26

Każdy gołąb ma swój charakter

Jednymi z najsłynniejszych i uznawanymi za najlepsze są gołębie z hodowli braci Janssen z belgijskiego Arendonk. Gołębie pocztowe, kiedyś hodowane do przenoszenia wiadomości, dziś biorą udział w wyścigach. Kolebką tego sportu są Belgia i Holandia.

Aktualności - Siemiatycze
30 września 2017 15:45

Siemiatycki urząd w Brukseli - pół roku działalności

Urząd Miasta Siemiatycze wysyła urzędników, aby wesprzeć swoich mieszkańców przebywających w Brukseli. Pierwszy taki przypadek w kraju i pierwszy, kiedy to miasto pracuje na swój dobry PR, uciekając od wizerunku prowincjonalnego miasteczka z piętnem emigracji.

Aktualności - Siemiatycze
24 września 2017 17:45

Przedszkole w szkole

Zerówka w przedszkolu czy szkole? Dwie grupy 6-latków ( „Żabki” liczące 20 dzieci i „Zajączki” w liczbie 28) będą kontynuowały edukację przedszkolną w budynku Szkoły Podstawowej nr 3 przy ulicy Andersa 4, a nie w Przedszkolu nr 5 przy ul. Andersa w Siemiatyczach. Część rodziców jest niezadowolona z takiego rozwiązania. Mają żal do dyrektora placówki, że o przeniesieniu ich dzieci z przedszkola do budynku szkoły dowiedzieli się 30 sierpnia.

Aktualności - Siemiatycze
23 września 2017 16:15

Kiedy koniec profanacji?

Perspektywa kolejnej inwestycji na terenie byłego PZMOT przy ul. Kościuszki powoduje, że wraca historia losów tego miejsca. Wszyscy mieszkańcy Siemiatycz powinni wiedzieć, a wielu na pewno wie, że w rejonie ulicy Polnej i Kościuszki od czasu, kiedy księżna Anna Jabłonowska zlikwidowała cmentarz żydowski przy późniejszej ulicy Pałacowej, przez około 170 lat znajdował się nowy cmentarz.

Strona 1 z 115

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

patronat

patronat

Do góry strony