reklama

Aktualności - Siemiatycze
26 lutego 2015 23:15

Siemiatycze - Nowy dworzec w sferze marzeń

Jesienią 2013 roku Ryszard Błoński prezes PKS Siemiatycze mówił o pomyśle całkowitej przebudowy terenu dworca przy ulicy Grodzieńskiej. W ciągu 2–3 lat miało powstać centrum handlowo – usługowe połączone z nowoczesnym dworcem.

Aktualności - Siemiatycze
26 lutego 2015 22:54

Siemiatycze - Kolorowy pokój

Świat Jolanty Pużuk z Siemiatycz ma wiele kolorów, dźwięków. Wśród obrazów, różnych bibelotów, stoi akwarium pełne kolorowych rybek. Obok klatki z papugami. Rozmowom przysłuchują się psy. Jola Pużuk mówi, że bywa w różnych miejscach, nie ruszając się z domu. Jej wyobraźnia zapełniona jest pejzażami, znanymi miejscami, twarzami różnych osób.

Aktualności - Siemiatycze
25 lutego 2015 00:53

Siemiatycze - Wizyta biskupa w starostwie

Odwiedzając Siemiatycze biskup drohiczyński Tadeusz Pikus przybył 17 lutego do Starostwa Powiatowego. Podczas spotkania starosta Jan Zalewski w dużym skrócie omówił sprawy, które udało się zrealizować, od początku powstania samorządu powiatowego do chwili obecnej. Film o ziemi siemiatyckiej, o regionie był kolejnym punktem spotkania.

Aktualności - Siemiatycze
25 lutego 2015 00:48

Siemiatycze - II Siemiatycki Zlot Morsów

22 lutego na plaży nad dużym zalewem było niezwykle wesoło i barwnie, a wszystko za sprawą morsów i foczek, które przyjechały z przeróżnych miejscowości na II Siemiatycki Zlot Morsów. Morsów było ponad 100, a widzów kilkuset. Impreza głównie organizowana była przez siemiatycki MOSiR i miejscowych amatorów zimnej wody. Były pokazy ratownictwa wodnego, zawody sportowe, energiczna zumba, zimna kąpiel oraz akrobatyczne skoki niektórych morsów z pomostu.

Aktualności - Siemiatycze
19 lutego 2015 13:46

Siemiatycze - OSP bez pożarów

8 lutego w świetlicy w budynku PSP w Siemiatyczach na zebraniu sprawozdawczym spotkali się druhowie z OSP Siemiatycze. Główne punkty zebrania to sprawozdania, wręczenie odznaczeń, wytyczenie najbliższych celów.

Aktualności - Siemiatycze
19 lutego 2015 01:25

Zjazd absolwentów ZSR Czartajew

Zespół Szkół Rolniczych w Czartajewie serdecznie zaprasza wszystkich absolwentów i pracowników szkoły do udziału w V Zjeździe Absolwentów, który odbędzie się w dniach 27 - 28 czerwca tego roku w Czartajewie. Szkole rolniczej w Czartajewie „stuknie” niebawem 60 lat istnienia. To słuszny wiek w „życiu” tej placówki.

Aktualności - Siemiatycze
13 lutego 2015 18:38

Świetlica wiejska, czyli czyja?

Świetlice wiejskie są stałym elementem każdej wsi. Nie wszystkie jednak świetlice w gminie są dostępne dla mieszkańców. Świetlica w Cecelach jest cały czas zamknięta. Powód? Sołtys Maria Brzezińska trzyma klucz i nie chce go udostępnić młodzieży, gdyż jej zdaniem młodzież wszystko niszczy.

Aktualności - Siemiatycze
13 lutego 2015 18:38

Najstarsza w gminie Perlejewo

1 lutego pani Czesława Twarowska z Twarogów Lackich (gm. Perlejewo) obchodziła swoje urodziny po raz setny. Dwa dni później do jej domu przyjechała rodzina, wójt gminy z radnymi, pracowniczka urzędu stanu cywilnego, delegacja z siemiatyckiego KRUS-u, przedstawiciel urzędu wojewódzkiego. Były życzenia, kwiaty, upominki, listy gratulacyjne, tort, poczęstunek.

Aktualności - Siemiatycze
13 lutego 2015 18:33

Siemiatycze - Uratował życie

Młodszy ogniomistrz Grzegorz Szumarski, strażak Komendy Powiatowej PSP w Siemiatyczach, będąc przypadkowym świadkiem wypadku uratował życie poszkodowanej w tym zdarzeniu. 23 stycznia, przebywając w Warszawie, nadszedł na potrącenie rowerzystki przez tira. Kobieta przejeżdżała rowerem przez przejście dla pieszych. Miała zielone światło. Również zieloną strzałkę skrętu w prawo miała ciężarówka.

Aktualności - Siemiatycze
13 lutego 2015 18:30

Siemiatycze - Rozmowy w dzień targowy

Chłopski, inaczej koński rynek w Siemiatyczach, w praktyce targowisko, gdzie najwięcej jest rolników, przy ul. Ciechanowieckiej w Siemiatyczach. 5 lutego. Sprzedających i kupujących mało.

Strona 1 z 85

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

Kampania informacyjna Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju

Porozmawiajmy o Funduszach Europejskich
W najbliższych latach Polska otrzyma ponad 82 mld euro z Funduszy Europejskich. W serialu z udziałem Stanisława Tyma mówimy, na co można dostać dofinansowanie, a w gazecie piszemy, gdzie uzyskać niezbędne informacje.

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

reklama

Do góry strony