reklama

Aktualności - Siemiatycze
14 sierpnia 2014 21:34

Wyniki matur

W powiecie siemiatyckim spośród 339 zdających maturzystów we wszystkich typach szkół, świadectwo dojrzałości otrzymało 208. W powiecie bielskim na 443 zdających, sukcesem mogło się pochwalić 258 absolwentów. W Ciechanowcu egzamin maturalny zdało 77 osób spośród 106 wszystkich zdających.

Aktualności - Siemiatycze
13 sierpnia 2014 13:11

Siemiatycze - Kanalizacja deszczowa

Po majowym gradobiciu, ulewie i związanymi z tym podtopieniami posesji zaczęto głośno mówić o konieczności remontu kanalizacji deszczowej w ulicach: Kasztanowej, Obrońców Wizny i Bohaterów Lenino. Burmistrz obiecywał załatwienie sprawy do końca czerwca. Potem temat pojawił się na sesji absolutoryjnej w czerwcu, na której zmianami budżetowymi zabezpieczono 50 tysięcy na to zadanie.

Aktualności - Siemiatycze
01 sierpnia 2014 15:50

Siemiatycze - Wymiana latarni

Do końca września na całym Placu Jana Pawła II pojawią się nowe, stylowe lampy oświetlenia ulicznego typu „pastorał warszawski”. Takie same w ubiegłym roku zamontowano na części ulicy Grodzieńskiej.

Aktualności - Siemiatycze
28 lipca 2014 19:43

Siemiatycze - Inwestycje na cmentarzu

Na początku lipca w artykule „Nie chcemy masztu na cmentarzu” informowaliśmy o tym, że ponownie rozpoczęto prace związane z budową masztu telefonii komórkowej na terenie dawnego cmentarza żydowskiego, a obecnie nieruchomości należącej do PZMot. W tej sprawie protestuje część mieszkańców ulicy Kościuszki i Polnej.

Aktualności - Siemiatycze
26 lipca 2014 13:56

Siemiatycze - Czysta woda na kąpielisku

Po miejskich ulicach i niektórych urzędach krąży plotka, że woda w siemiatyckim zalewie jest brudna, że kilkoro dzieci zaraziło się glistą. Temat wydał się poważny - sezon letni w pełni, tłumy plażowiczów na siemiatyckiej plaży i masa dzieci pluskających się w wodzie.

Aktualności - Siemiatycze
06 lipca 2014 10:20

Siemiatycze - Absolutorium i zmiany w radzie

Agnieszka Sitarska, w związku z wygraniem konkursu na fotel dyrektora szkoły muzycznej, na ostatniej sesji zwróciła się do rady z prośbą o wygaszenie mandatu radnej i przyjęcie rezygnacji z dotychczas zajmowanego społecznego stanowiska (była również przewodniczącą rady miejskiej). Łączenie funkcji dyrektora miejskiej placówki i mandatu radnej jest prawnie zabronione.

Aktualności - Siemiatycze
04 lipca 2014 23:17

Siemiatycze - Kościuszko taki sam

W 1921 roku w Siemiatyczach na rynku odsłonięto pomnik Tadeusza Kościuszki. Został zbudowany ze składek emigracji siemiatyckiej w USA i mieszkańców miasta. Zniszczyli go Niemcy w czasie II wojny światowej. Nie wiadomo jednak czy został całkowicie rozbity, czy też wywieziony z miasteczka.

Aktualności - Siemiatycze
04 lipca 2014 10:48

Siemiatycze - Spotkanie po latach

Jubileuszowy, X zjazd Absolwentów i Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Liceum Handlowego i Technikum w Siemiatyczach przeszedł już do historii.

Aktualności - Siemiatycze
25 czerwca 2014 18:20

Siemiatycze - Starosta chce, ale nie zdąży

Przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach stoją dwa sfinksy. Są one pamiątką po bramie wjazdowej do pałacu Anny Jabłonowskiej. Aktualnie strzegą budynku starostwa oraz prokuratury. Podczas ostatniej sesji powiatowej poruszono temat ich obecnego wyglądu.

Aktualności - Siemiatycze
25 czerwca 2014 18:10

Siemiatycze - W Spółdzielni Mieszkaniowej bez przewrotu

Zaledwie 5 procent członków Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej w Siemiatyczach przyszło na coroczne walne zgromadzenie. Dokładnie 105 osób z ponad 2 tysięcy uprawnionych podejmowało decyzje związane z finansami, gospodarowaniem mieniem spółdzielni oraz wybrało nową radę nadzorczą.

Strona 1 z 79

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

reklama

patronat

patronat

patronat

Do góry strony