reklama

reklama

reklama

Aktualności - Siemiatycze
19 stycznia 2015 13:55

Siemiatycze - 100 dni przed maturą

W sobotni wieczór, 17 stycznia, tegoroczni maturzyści z siemiatyckiego liceum, kultywując szkolny zwyczaj, oficjalnie rozpoczęli odliczanie dni pozostałych do egzaminów maturalnych. Blisko 80 uczniów z klas III A (wychowawca Irena Łuba), B (wychowawca Alina Wolszczuk) i C (wychowawcy: Stanisław Sieklucki, Szczepan Koc i Edyta Niewińska) bawiło się na studniówce w Restauracji Kresowiak.

Aktualności - Siemiatycze
17 stycznia 2015 21:01

Siemiatycze - Chcą kładki przez Kamionkę

- Mieszkańcy ulicy Małopolskiej, Świętojańskiej proszą o wykonanie nowej kładki, która umożliwiłaby bezpośrednie dojście do ulicy Fabrycznej – apelował podczas ostatniej sesji radny Jerzy Korowicki.

Aktualności - Siemiatycze
17 stycznia 2015 20:56

Siemiatycze - Orkiestra znów zagrała

Około 10 tysięcy zł wyniósł wkład mieszkańców Siemiatycz w tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Aktualności - Siemiatycze
15 stycznia 2015 23:55

Siemiatycze - Izba Rolnicza o dzikach, mleku i dopłatach

Szkody łowieckie, choroby zwierząt, dopłaty obszarowe, odstrzał dzików to najważniejsze tematy poruszane podczas posiedzenia Rady Powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej w Siemiatyczach, w lokalu "Echo" w Siemiatyczach, 8 stycznia.

Aktualności - Siemiatycze
11 stycznia 2015 19:58

Zabiorę Cię do Brukseli

Trochę ciasno zrobiło się w miejskiej bibliotece w Siemiatyczach wieczorem 29 grudnia, w czasie spotkania autorskiego z Agnieszką Korzeniewską, autorką nietypowego przewodnika po Brukseli zatytułowanego "Zabiorę Cię jesienią do Brukseli". Czy powodem była okazja do spotkania z koleżanką z dawnych lat, czy ciekawość poznania autorki - nie wiadomo, niemniej jednak spotkanie było sympatyczne.

Aktualności - Siemiatycze
09 stycznia 2015 12:19

Siemiatycze - Budżet bez deficytu

Radni uchwalili budżet miasta na 2015 rok. Dochody miasta spadną w stosunku do 2014 roku o 9%, ale burmistrz nie przewiduje deficytu. Wydatki na inwestycje mają przekroczyć 5.480.000 zł. W kasie miasta na 2015 r. nie ma pieniędzy na budowę krytej pływalni, ale będą modernizowane dwie ulice i docieplane miejskie budynki.

Aktualności - Siemiatycze
06 stycznia 2015 16:27

Siemiatycze - Stare skrzyżowanie na nowej drodze

W ubiegłym roku rozpoczęła się przebudowa drogi wojewódzkiej 690 na odcinku od Siemiatycz do Ostrożan. Między innymi poszerzany jest pas jezdni do szerokości 7 metrów. Jednak kierowców będzie czekała niemiła niespodzianka. Bowiem w Siemiatyczach jezdnia 20–30 metrów przed skrzyżowaniem z drogą drogą krajową S19 zwęży się z 7 metrów do niecałych 5.

Aktualności - Siemiatycze
27 grudnia 2014 15:42

Droga Siemiatycze-Ostrożany

Część drogi wojewódzkiej nr 690 Siemiatycze -Ciechanowiec na odcinku Siemiatycze - Ostrożany wciąż jest w remoncie. 10 grudnia na tym odcinku doszło do karambolu z udziałem 6 samochodów. Czy można jeździć drogą Siemiatycze-Ostrożany?

Aktualności - Siemiatycze
27 grudnia 2014 15:27

Siemiatycze - Opozycja zaskarży uchwałę

19 grudnia podczas sesji rady powiatu siemiatyckiego przewodniczący Krzysztof Andruszkiewicz zaproponował, aby rozpocząć spotkanie od podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń. Mimo tak miło rozpoczętej sesji już na początku obrad pojawiły się uwagi dotyczące uchwał w sprawie wieloletniej prognozy finansowej powiatu siemiatyckiego na lata 2015 – 2018 oraz przyjęcia budżetu powiatu siemiatyckiego na rok 2015. Uwagi wniósł radny Bogdan Zduniewicz, aby wycofać wyżej wymienione uchwały z porządku spotkania.

Aktualności - Siemiatycze
17 grudnia 2014 19:57

Siemiatycze - Wizyta rabinów z Londynu

Mieszkańcy ulicy Polnej i Kościuszki od ponad roku protestują przeciwko budowie kilkudziesięciometrowej wieży telefonii komórkowej, która ma stanąć na terenie PZMoT-u przy ulicy Kościuszki (dawnym siemiatyckim cmentarzu żydowskim), gdyż obawiają się szkodliwego promieniowania. Inwestorem jest firma „Polkomtel” - operator sieci Plus GSM. Na terenie PZMoT-u planowana jest także budowa marketu i nowej stacji diagnostycznej kontroli pojazdów.

Strona 1 z 83

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

reklama

reklama

Do góry strony