reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

reklama

reklama

patronat

patronat

reklama

informacja społeczna

reklama

patronat

reklama

Kultura
13 lipca 2017 12:42

Wystawa „Artyści stąd”

Taki tytuł nosi letnia wystawa, której otwarcie odbyło w miniony piątek w Siemiatyckim Ośrodku Kultury.

Kultura
11 lipca 2017 12:00

„Kryształowa Anka” wręczona

Miejska Biblioteka Publiczna w Siemiatyczach podsumowała projekt „Kreatywny czytelnik”. Przy tej okazji odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu literackiego „Wiem! Znam to miejsce!” o „Kryształową Ankę”.

9 lipca odbył się Koncert Galowy IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy "Wiara, Nadzieja, Miłość". Wydarzenie to miało miejsce w hajnowskim amfiteatrze, który zgromadził rzeszę miłośników piosenki poetyckiej i sympatyków twórczości Bułata Okudżawy.

Kultura
01 lipca 2017 19:32

Dobrowoda - Korowaj wrócił

Wieś Dobrowoda jest znana z ciekawych imprez sprzyjających tradycji, integrujących mieszkańców. Tym razem, 18 czerwca 2017 r., w wiejskiej świetlicy odbyło się wspólne pieczenie korowaja, czyli tradycyjnego ciasta weselnego.

Kultura
30 czerwca 2017 23:26

Modowa podróż w przeszłość

W ubiegłym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Ewą Cyngot – projektantką, siemiatyczanką, przez wielu kojarzoną pod nazwiskiem Godun.

19 maja w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce odbył się wernisaż wystawy malarstwa Franciszka Ryszarda Mazurka „Pejzaż Polski”. Kunszt artystyczny pana Franciszka na ponad 40 obrazach podziwiali zaproszeni goście oraz miłośnicy malarstwa.

Postać artysty malarza Ryszarda Brzeskiego przed laty w Siemiatyczach współtworzyła koloryt miasteczka. Mieszkał tutaj przez kilkadziesiąt lat, wraz z żoną Marią, od początku lat 60. XX wieku. W domu przy ul. 11 Listopada toczyły się dyskusje na temat sztuki, zwłaszcza sztuki współczesnej, jakich nawet nie można było podejrzewać w szarości małego miasteczka gdzieś daleko na wschodzie PRL.

Ten tytuł podsunęła nam jedna z naszych Czytelniczek, obecnych na niedzielnych koncertach w ramach VI Muzycznej Strony Siemiatycz.

Kultura
23 lutego 2017 21:59

Koncert Walentynkowy Habage Band

14 lutego wieczór walentynkowy w Siemiatyczach należał do zespołu HABAGE BAND, który dał fantastyczny koncert w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Fani dobrej muzyki mogli posłuchać jej różnych gatunków, takich jak jazz, piosenka poetycka, muzyka folkowa (bałkańska, romska, węgierska).

Kultura
05 września 2016 23:49

Fletnia pana w Folwarku Księżnej Anny

Na uboczu sezonu diskopolowych festynów, w Folwarku Księżnej Anny w Anusinie koło Siemiatycz, w niedzielę 21 sierpnia można było posłuchać, chyba po raz pierwszy w Siemiatyczach na żywo, dźwięków fletni pana.

Strona 1 z 25

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

Do góry strony