reklama

Kultura
17 lutego 2014 23:56

Siemiatycze - Muzyczna Strona po raz trzeci

Koncerty w byłej synagodze pod hasłem „Muzyczna Strona Siemiatycz”, zapoczątkowane w 2012 roku z okazji 450-lecia nadania miastu praw miejskich, mają w zamierzeniu prezentować muzykę z innej półki niż to, co słyszymy u nas na wszelakich festynach itp. imprezach w naszych stronach.

I to się sprawdza. Na poprzednich koncertach wystąpili: Marcin Nowakowski, Atom String Quartet, Adam Sztaba, Marek Kościkiewicz, Wiktoria Katajew, Michał Karpacki, Stanisław Soyka z zespołem Soyka Kwintet.

Na ostatnim koncercie wystąpili: Gaba Kulka i jako support Outline Quartet z Krakowa.

Gaba Kulka – m.in. laureatka Fryderyka 2010 w kategorii wokalistka roku, ma na swoim koncie trzy płyty. Tworzy muzykę na pograniczu rocka, poezji śpiewanej, jazzu. W Siemiatyczach, akompaniując sobie na fortepianie, lub czasem na ukulele, prezentowała utwory z nowego albumu „Wersje”. Wystąpiła z Robertem Raszem (perkusja) i Wojciechem Traczykiem (bas).

Outline Quartet - młodzi muzycy, na co dzień koncertujący i nagrywający z czołowymi polskimi wykonawcami, grający różne style muzyczne, na koncercie w Siemiatyczach zaprezentowali energetyczną, pełną emocji i groove’u mieszankę jazzu, fussion, bluesa, rocka i soulu.

Skład: Andrzej Gonzo Gondek (gitara), Olaf Węgier (saksofon), Kosma Kalamarz (bas), Adam Nowicki (perkusja).

Jerzy Nowicki, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot MM

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony