reklama

Aktualności - Mielnik
19 maja 2017 20:27

Korowaje nagrodzone

6 maja w Topolinie w Mielniku podsumowano XI Festiwal Korowaja Mielnickiego. Oprócz podziwiania i degustacji korowajów weselnych, goście mogli obejrzeć obrzęd korowaja weselnego w wykonaniu zespołów "Nowina" z Moszczony Królewskiej i "Niezabudki" z Nurca Stacji. Studenci z Koła Naukowego Etnolingwistów z UMCS w Lublinie przeprowadzili warsztaty wypieku korowajczyków.

Korowaje weselne zgłoszone na konkurs oceniała komisja w składzie: Damian Gocół, Helena Szczygoł, Wiesława Bloch – Brick, Alicja Okoczuk, Nina Posławska i Anna Szpura.

I miejsce zajął Grzegorz Hackiewicz, II Katarzyna Chromiec, III Marta Kot. Wyróżniono korowaje Antoniny Gruszewskiej i Justyny Białobrzeskiej. Swoje ciasta zaprezentowały również Anna Sękowska, Agnieszka Martyniuk, Aneta Czapska i Barbara Hackiewicz.

7 maja, na placu przy świetlicy wiejskiej w Radziwiłłówce odbył się "Korowaj agrarny". Wystąpiły zespoły: "Krynica" z Radziwiłłówki, "Mielniczanie" z Mielnika, "Wrzosy" z Wilanowa, "Ruczajok" z Białowieży, "Nowina" z Moszczony Królewskiej, "Zakrze" z Łosic, "Niezabudki" z Nurca Stacji i "Żar" z Sarnak. Niestety, nie dotarła białoruska "Katrynka".

Patronat medialny nad imprezą - Kurier Podlaski Głos Siemiatycz. Organizatorzy: wójt Gminy Mielnik, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku, zespół "Krynica" i Rada Sołecka Radziwiłłówki.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, fot AK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony