reklama

Aktualności - Milejczyce
21 maja 2010 00:20

Pieniądze na przedszkole w Milejczycach

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął decyzje o dofinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) inwestycji związanych z podlaskimi przedszkolami. Wśród 23 projektów, które otrzymają wsparcie, znalazło się jedno przedszkole z naszego powiatu - w Milejczycach. Otrzyma 148 tys. zł.

          Pieniądze mają być wykorzystane na otwarcie nowych przedszkoli i punktów przedszkolnych lub na remonty, modernizacje i wyposażenie już istniejących placówek. Łącznie na wszystkie zakwalifikowane projekty rozdysponowano kwotę ponad 6,5 miliona zł z działania RPOWP – Rozwój infrastruktury z zakresu edukacji. Warto dodać, że przy wyborze projektów, które zostały objęte dofinansowaniem, szczególną uwagę zwracano na wnioski dotyczące wykorzystania istniejących budynków (np. po likwidowanych szkołach podstawowych) na obszarach wiejskich i prowadzące do ich przystosowania na cele przedszkolne.
          Jak powiedziała nam Grażyna Jaszczuk, dyrektor Zespołu Szkół w Milejczycach, oddział przedszkolny w Milejczycach funkcjonuje warunkowo od marca do końca tego roku szkolnego. Żeby przedszkole mogło funkcjonować dalej, trzeba przystosować całe zaplecze do prowadzenia takiej placówki. Dlatego przyznane środki będą wykorzystane na zorganizowanie klasopracowni przedszkolnej (wyposażenie w niezbędne sprzęty, meble), szatni, oddzielnych łazienek, placu zabaw. Docelowo punkt przedszkolny ma być gotowy na przyjęcie 20 dzieci.
          Prace remontowe zaczną się najszybciej, jak będzie to możliwe, po podpisaniu umowy o przekazaniu środków.
          - Będziemy się starali, żeby prace udało się zakończyć jak najszybciej, tak, by od nowego roku szkolnego oddział mógł już funkcjonować. Czy jednak będzie to możliwe, czas pokaże – powiedziała Grażyna Jaszczuk.
          Widać zatem, że pieniądze można pozyskać. Trzeba tylko wiedzieć jak, gdzie i kiedy.

          Ewa Magdalena Iwaniak, tygodnik Głos Siemiatycz

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony