reklama

Aktualności - Milejczyce
10 lipca 2010 18:53

Sesja w Milejczycach

29 czerwca obradowali radni gminy Milejczyce. Oto niektóre wątki z sesji:


          Wójt Sawicki: - Od pewnego czasu mówi się, że pracownicy interwencyjni nic nie robią. Coś jednak robią. Na pewno nie są pijani.
          Obecnie na terenie gminy pracuje 6 takich osób. Są to bezrobotni zatrudniani przez gminę do prac interwencyjnych.
          Wójt Sawicki: - Dla udokumentowania, że coś jednak robią, wyliczę ostatnie prace: remont świetlicy w Rogaczach, remont przystanku PKS w Milejczycach. Jeśli chodzi o ten przystanek, to remontujemy go co pół roku. Co go się wyremontuje, to chuliganienie i znowu trzeba naprawiać. Ostatnio chociaż szyby nie wybili. Następnie - porządkowanie cmentarzy, chociaż to nie nasz obowiązek, naprawa podjazdu, kopanie rowu, załadunek śmieci do kontenerów. Teraz pracują na drodze Nowosiółki – Mikulicze. Byłem, widziałem.
          Środki z zewnątrz
          W odpowiedzi na pytanie radnego Fiłoca, zadane na poprzedniej sesji, dotyczące pozyskania środków z zewnątrz, wójt odpowiedział: - Wniosków złożyliśmy dużo. Prawie wszystkie przeszły. Na boisko dostaliśmy 380 tysięcy, na remont drogi Kolonia Choroszczewo – Kolonia Pokaniewo 217 tysięcy, na drogi Nowosiółki – Mikulicze i Borowiki – Lewosze 360 tysięcy, na chodnik przy ul. 3 Maja w Milejczycach 95 tysięcy, na inny chodnik 35 tysięcy. Na drogę Pokaniewo – Choroszczewo dołożyliśmy 500 tysięcy, tyle samo dały powiat i Unia.
          Świetlice
          Wójt Sawicki: - Przygotowujemy dokumentację na stację uzdatniania wody. Realizacja będzie w następnej kadencji. Trzeba będzie przygotować dokumentację na rekultywację wysypiska śmieci w Milejczycach i na oczyszczalnię ścieków. To nas nie ominie. Z kolei mamy już dokumentację na świetlicę w Pokaniewie.
          Odnośnie sprawozdania wójta padło zapytanie.
          Wiceprzewodniczący Baran: - Na jakim etapie jest wymiana okien w świetlicy w Miedwieżykach?
          - Wójt Sawicki: - Wczoraj chcieli zrobić cyklinowanie. Majster był. Odmówiono mu. Jeśli chodzi o okna, to nie trzeba ich wymieniać. Byłem tam.
          Wiceprzewodniczący: - Według mnie, stolarza, takiej podłogi nie da się cyklinować. Za duże szpary.
          Wójt: - Da się. W Mikuliczach, Rogaczach, Sobiatynie było już robione. Tutaj wam nie pasuje. Chciałem dobrze. Majster był, ale nie dostał klucza.
          Radna Niewiarowska: - W Sobiatynie jest już ładna świetlica, a w Wałkach? U nas młodzi też są.
          Wójt Sawicki: - Na sto procent będzie w Choroszczewie. Będziemy myśleć i o Wałkach.
          Z sali: - Następny wójt zrobi ten remont.
          Wójt Sawicki: - Tak. Następny wójt.
          Radny Fiłoc: - Szanowni państwo. Przecież ta rada odrzuciła wyodrębnienie z budżetu funduszy sołeckich. A pieniądze z tych funduszy można byłoby przeznaczać na takie cele. Musimy więc przyjąć kolejność działań przy remontach.
          Radna Kościuk: - Chciałam podziękować za remont świetlicy w Rogaczach. Wójtowi, księgowej, pracownikom. Potrzebny będzie tylko jeszcze daszek.
          Pomoc dla powodzian
          Radny Zaręba: - Dlaczego nasza gmina nic nie organizuje dla powodzian? Dziadkowice zebrały ponad 20 ton zboża. Może siano, może zboże?
          Przewodniczący Tatarczuk: - Bardzo dobry pomysł. Proponuję określić jedno miejsce, gdzie rolnicy mogliby to zwozić.
          Wójt Sawicki: - Trzeba znaleźć gminę, w której rolnicy potrzebują takiej pomocy i zacząć akcję. Na razie zgłaszała się do nas gmina, która potrzebowała kontenerów na śmieci. Ale takich nie mamy. Przypomnę, że szkoła w Milejczycach zbierała pieniądze dla powodzian.

          Cezary Klimaszewski, tygodnik Głos Siemiatycz, fot. CK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony