reklama

Aktualności - Milejczyce
04 sierpnia 2011 09:25

Koncert w Milejczycach

W niedzielne popołudnie, 24 lipca, mieszkańcy Milejczyc i okolic bawili się na koncercie zorganizowanym przez milejczycki urząd gminy i Towarzystwo Kultury Białoruskiej z Białegostoku.


          Pogoda, jak zwykle tego lata, popsuła plany, więc z konieczności koncert odbył się nie w plenerze, a w sali gimnastycznej miejscowego zespołu szkół. Obserwując jednak dość licznie zgromadzoną widownię, która żywo uczestniczyła w koncercie, można było zauważyć, że ani ograniczona przestrzeń, ani chwilami brak powietrza nie popsuły dobrej zabawy. Gromkie brawa, wspólny śpiew, a czasem taniec wprowadziły udzielający się dobry nastrój. I nawet kilkukrotne, czasem dość długie, przerwy w dostawie prądu nie zakończyły koncertu. Milejczycka społeczność dała się poznać jako żywa, spontaniczna i rozśpiewana, zwłaszcza wtedy gdy w chwilach bez prądu, w półmrocznej sali rozbrzmiewał wspólny śpiew. Oczekiwanie na włączenie prądu nie było tak nieznośne, a i publiczność dzięki temu nie straciła humorów.


          Przed milejczycką publicznością z koncertami wystąpiły zespoły: „Kalinka” z Białegostoku, „Wasiloczki” z Bielska Podlaskiego, „Art Pronar” z Narwi, „Kapela Podlaska” z Siemiatycz, „Radzimiczy” z Mińska na Białorusi i chyba wywołujący najżywsze reakcje widzów „Prymaki” z Michałowa.
          Koncert zrealizowano dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Kulturalnego Centrum Białorusi przy Ambasadzie Republiki Białoruś w Polsce, Towarzystwa Kultury Białoruskiej w Białymstoku oraz Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – Tygiel Doliny Bugu”.

          Ewa Magdalena Iwaniak, tygodnik Głos Siemiatycz, fot. emi

        

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony