reklama

Aktualności - Milejczyce
09 sierpnia 2011 14:22

Strażaczki z Milejczyc w Słowenii

Kolejny sukces mają na swoim koncie dziewczęta z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Milejczycach. Jako zwyciężczynie ubiegłorocznych Ogólnopolskich Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w tym roku reprezentowały Polskę na XVIII Międzynarodowej Olimpiadzie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF, która odbyła się w dniach 17-24 lipca w Kocevje (Słowenia).


          Grupa z Milejczyc w składzie: Dorota Puc, Aleksandra Wysocka, Agnieszka Galimska, Dominika Daniluk, Marta Korniluk, Marta Owierkowicz, Justyna Aleksiejuk, Ewa Wiercińska, Małgorzata Korniluk, Helena Janowicz (dziewczęta trenuje Marta Aleksiejuk) była jedną z 44 drużyn z całej Europy. Łącznie wystartowały 34 drużyny chłopięce oraz 10 dziewczęcych.
          - Przygotowania do tego wyjazdu trwały już od ubiegłego roku, kiedy to podczas Ogólnopolskich Zawodów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Częstochowie wyłoniono najlepsze młodzieżowe drużyny z całej Polski, wśród dziewcząt Milejczyce, wśród chłopców – Głuchów. Tym samym drużyny te, będąc najlepszymi na zawodach, uzyskały prawo startu w olimpiadzie w Kocevje – wyjaśnia Marta Aleksiejuk, trenerka milejczyckiej MDP. Na początku lipca tego roku w Suwałkach zostało zorganizowane zgrupowanie dla obu drużyn mających reprezentować Polskę w Kocevje, gdzie drużyny przygotowywały się do startu w olimpiadzie, a także pracowały nad programem artystycznym, który należało przedstawić w ramach „Wieczoru Prezentacji Narodów”. Całość olimpiady składała się z trzech części: najważniejszej – startu drużyn w rozwinięciu bojowym oraz sztafecie, pełnej „błotnej zabawy” olimpiady obozowej oraz prezentacji narodów. Uważam, że nasze dziewczęta mogą być z siebie dumne, ponieważ biorąc udział w zawodach na najwyższym szczeblu pożarnictwa w Europie zajęły VI miejsce w klasyfikacji generalnej po biegu sztafetowym i bojówce, V miejsce w olimpiadzie obozowej oraz II miejsce w prezentacjach narodów. Wyjazd bardzo się podobał dziewczętom. Zwiedziły jeden z najpiękniejszych zakątków w Europie, zyskały nowe znajomości z obcokrajowcami, a także wiele się nauczyły.
          MDP z Milejczyc jest w historii pożarnictwa pierwszą drużyną z Podlasia, która brała udział w Międzynarodowej Olimpiadzie MDP CTIF. Sukces jest tym większy, że dziewczęta reprezentowały Polskę już po raz drugi (w 2009 r. startowały w olimpiadzie w czeskiej Ostrawie).
          - Korzystając z okazji, w imieniu swoim i moich podopiecznych, chciałabym podziękować przede wszystkim komendantowi PSP w Siemiatyczach, Edwardowi Krasowskiemu za to, że zawsze możemy na niego liczyć i nigdy nie odmawia nam pomocy, jeżeli chodzi o transport. Podziękowania należą się także pani dyrektor ZOSP RP województwa podlaskiego – Lucynie Golonko, która mimo braku zainteresowania władz gminy bardzo nam pomogła i dzięki niej mogłyśmy brać udział w olimpiadzie, a także całemu kierownictwu z Polski, które przez cały czas z nami było – mówiła Marta Aleksiejuk.

          Ewa Magdalena Iwaniak, tygodnik Głos Siemiatycz, fot. Marta Aleksiejuk

        

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony