reklama

Aktualności - Milejczyce
14 czerwca 2013 20:04

Milejczyce - 50-lecie małżeństwa

Dziesięć par małżeńskich z gminy Milejczyce obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Z tej okazji urząd gminy przygotował dla nich 26 maja, podczas festynu ludowego, uroczystość Złotych godów. Były medale nadane przez prezydenta kraju, życzenia, kwiaty, upominki i brawa od publiczności oraz rodzin.

- Szanowni państwo, daliście z siebie wiele – rodzinie i społeczeństwu wychowując swoje dzieci na dobrych obywateli, jak i pracując na rzecz całej społeczności. Własnym przykładem pokazywaliście jak żyć, jak odróżnić dobro od zła. Kształtowaliście charakter, sumienie i patriotyzm swoich dzieci, teraz możecie cieszyć się wnukami, prawnukami, a nawet praprawnukami. Jesteście dla nich autorytetem… - mówiła wójt Grażyna Jaszczuk.

Jubilaci: Nina i Piotr Łobodzińscy z Grabarki, Jadwiga i Mieczysław Janisztowie z Milejczyc, Olga i Aleksander Awtoniukowie z Biełek, Irena i Piotr Jakubczykowie z Nowosiółek, Antonina i Ludwik Małyszczukowie z Lubiejek, Maria i Anatol Wysoccy z Milejczyc, Krystyna i Eugeniusz Małyszczukowie z Lubiejek, Maria i Jerzy Korzeniewscy z Lubiejek, Halina i Zygmunt Olszewscy z Pokaniewa.

- To dla nas duży zaszczyt przyjmować medal i takie wyróżnienie. Cieszymy się z tego, że ktoś o nas pamiętał i nas docenił. Nie wszyscy z nas tu obecnych spodziewali się nie tylko tego, że zostaną w taki sposób wyróżnieni, ale że dożyją razem tylu lat. A życie nie zawsze okazywało się dobre. Były różne momenty – dobre i gorsze, ale razem. Żyjmy zgodnie i mądrze, to nasz apel to młodszych – mówił podczas uroczystości Aleksander Awtoniuk.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. CK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony