reklama

Aktualności - Milejczyce
06 lipca 2014 10:30

Mistrzowie z Sieniewic i Milejczyc

Mistrzostwo województwa dla drużyny chłopców z Sieniewic i mistrzostwo dla dziewcząt z Milejczyc to wyniki startów młodzieżowych drużyn pożarniczych z naszego terenu w mistrzostwach województwa w sporcie pożarniczym, 22 czerwca, na stadionie w Tykocinie.

Chłopcy: I Sieniewice, II Rudka, III Szepietowo, IV Boćki, V Mikcin, VI Suchowola.

Dziewczęta: I Milejczyce, II Supraśl, III Drohiczyn, IV Mikcin, V Boćki, VI Suchowola, VII Wierzbowo, VIII Nowe Piekuty.

Sieniewice i Milejczyce będą reprezentowały województwo podlaskie na zawodach krajowych w dniach 5 - 7 września w Olsztynie.

Skład MDP Sieniewice: Paweł Boruta, Mateusz Maćkowiak, Artur Krakówko, Karol Krakówko, Radosław Jarocki, Agnieszka Udzielak, Jakub Siemieniuk, Rafał Kalinowski, Piotr Bruś, Piotr Boruta. Opiekun – Roman Siemieniuk.

- Niestety regulamin zawodów krajowych jest tak skonstruowany, że prawa startu na nich ze względu na wiek nie będzie miało aż pięciu naszych zawodników. Nalicza się wiek zawodników na dzień zawodów międzynarodowych, które będą w 2015 r. Kilku naszych przekroczy wymagany wiek. To trochę niesprawiedliwe. Dlatego teraz szukamy zastępstwa. Ale pojedziemy i powalczymy, by nie być najgorszymi, chociaż sport ma to do siebie, że wyniki mogą zaskakiwać - powiedział Roman Siemieniuk, opiekun MDP Sieniewice.

MDP Milejczyce: Aleksandra Galimska, Monika Piętka, Małgorzata Tynkiewicz, Wiktoria Szpańska, Magda Sawicka, Martyna Omelianowicz, Julia Galimska, Aleksandra Oniśkiewicz, Ewa Kalisz, Patrycja Łyczak.

- Absolutnie nie spodziewałam się, że wygramy, bo konkurencja była silna, mimo że dosyć intensywnie ćwiczyłyśmy przed tymi zawodami. Poza tym niespodziewanie wynikł problem, bo jedna z naszych zawodniczek doznała przed finałami kontuzji. Ale udało się. Prowadziłyśmy po pierwszej konkurencji i do końca nie oddałyśmy pierwszego miejsca. Na finale krajowym będzie zdecydowanie trudniej. Poza tym z roku na rok poziom tych zawodów rośnie. Będę zadowolona, jak zajmiemy na krajówce miejsce w pierwszej dziesiątce - powiedziała Marta Aleksiejuk, opiekunka MDP Milejczyce.

Żeńska drużyna z Milejczyc dwa razy zdobywała mistrzostwo Polski: w 2008 r. w Bydgoszczy i w 2010 r. w Częstochowie.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. KP PSP Siemiatycze

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony