reklama

Aktualności - Milejczyce
01 grudnia 2014 22:50

Milejczyce - Nowy wójt złożył ślubowanie

Halina Okuniewska, jako najstarsza radna, rozpoczęła obrady pierwszej sesji rady gminy Milejczyce w siódmej kadencji. Sesja została zwołana na 28 listopada po to, by nowi radni i wójt złożyli ślubowanie oraz wybrali spośród siebie przewodniczącego.

Radna Okuniewska pogratulowała obecnym na sali wyboru, poprowadziła ślubowanie i po kilkunastu minutach opuściła najważniejsze miejsce na sali, które zajął nowy przewodniczący. Został nim Mikołaj Koczuk. Był jedynym kandydatem. Kandydaturę tę zaproponował radny Oniśkiewicz. Wprawdzie radny Ziniewicz zaproponował jeszcze kandydaturę Bazylego Barana, lecz ten nie zgodził się kandydować. Głosowanie na przewodniczącego musiało się odbyć. Radni mogli w nim zaakceptować lub odrzucić kandydaturę Koczuka. Radny Koczuk dostał 15 głosów na 15 możliwych.

- Dziękuję za zaufanie. Dołożę wszelkich starań, żeby powierzone mi stanowiska pełnić uczciwie i rzetelnie. Mam nadzieję, że praca rady będzie opierała się na gruncie zrozumienia, dialogu, podejmowaniu dobrych oraz wspólnych decyzji i uchwał dla dobra naszej gminy – powiedział przewodniczący.

Oddzielnym punktem pierwszych obrad było ślubowanie wójta Jerzego Iwanowca. Poszło szybko i sprawnie, po czym nowy wójt otrzymał gromkie brawa, następnie osobiste gratulacje od radnych, pracowników urzędu oraz mieszkańców gminy, którzy wyjątkowo licznie przyszli na tę sesję.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz fot. CK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony