reklama

Aktualności - Milejczyce
08 września 2016 22:32

Powstanie rondo w Milejczycach

Będzie rondo na głównym skrzyżowaniu w Milejczycach (droga wojewódzka nr 693, skrzyżowanie ulic św. Barbary i Parkowej). Jak mówi wójt Jerzy Iwanowiec, to już niemal pewne.

Obecnie samorząd Milejczyc czeka, aż wykonawca zakończy prace nad dokumentacją techniczną. Dokumentacja taka jest jedynym wymogiem ze strony Milejczyc, na jaki oczekuje inwestor - Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Ma to kosztować gminę Milejczyce ok. 100 tys. zł.

Ostatnią niewiadomą, mogąca mieć spory wpływ na ewentualne powodzenie inwestycji, była kwestia wykupu niewielkich części działek od tych właścicieli, których nieruchomości graniczą z trasą wojewódzką w Milejczycach. Wraz z budową ronda i nową nawierzchnią drogi w planach jest też budowa nowego chodnika wzdłuż trasy wojewódzkiej, a okazało się, że obecny chodnik jest za wąski. By zbudować nowy, szerszy, trzeba dodatkowego gruntu, góra po kilkadziesiąt centymetrów, właśnie kosztem właścicieli przyległych nieruchomości.

- Zorganizowaliśmy konsultacje społeczne w sprawie tego wykupu. Obie strony, czyli nas jako samorząd, oraz właścicieli działek, obligowała tzw. specustawa drogowa, mówiąca o administracyjnym wywłaszczeniu nieruchomości na cele infrastrukturalne i nieuwzględnianiu ewentualnych protestów. Protestów i tak nie było. Zainteresowani sprawą mieszkańcy podeszli do tego ze zrozumieniem. Kolejnym etapem z naszej strony było przeznaczenie ok. 12.000 zł na podział 33 działek na poszerzenie chodnika. Za wykup działek płaci Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich. Inwestor przystąpi do przebudowy tego skrzyżowania prawdopodobnie w przyszłym roku. Ruch drogowy oraz bezpieczeństwo uczestników tego ruchu poprawią się w tym miejscu zdecydowanie - powiedział wójt Jerzy Iwanowiec.

Wraz z przebudową skrzyżowania i chodnika miejsce to zyska nową kanalizację deszczową i oświetlenie.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. CK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony