reklama

Aktualności - Milejczyce
19 października 2017 17:32

Radni o szkole w Milejczycach

Radni gminy Milejczyce podczas sesji 12 października podjęli uchwałę w sprawie przekształcenia miejscowego Zespołu Szkół w ośmioletnią Szkołę Podstawową.

Obwód obejmuje w całości wsie: Biełki, Borowiki, Chańki, Choroszczewo, Choroszczewo – Kolonia, Gołubowszczyzna, Grabarka, Jałtuszczyki, Klimkowicze, Kościukiewicze, Lewosze, Lubiejki, Miedwieżyki, Mikulicze, Milejczyce, Nowosiółki, Pawłowo, Pokaniewo, Pokaniewo – Kolonia, Rogacze, Sobiatyno, Wałki.

Ale temat szkoły na uchwale się nie skończył. Był jeszcze punkt „Informacja o realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2016/2017”. I tutaj małą, lecz interesującą dyskusję rozpoczął przewodniczący rady Mikołaj Koczuk.

- Na ten temat obszerną, można nazwać książkę, przygotowała nam dyrektorka szkoły. Zaciekawił mnie tam jeden temat, przedstawiający wyniki egzaminów w podstawówce i gimnazjum z poszczególnych przedmiotów na tle wyników innych szkół w powiecie i województwie. I wychodzi na to, że z wielu przedmiotów wypadamy źle. Choćby historii, matematyczno – przyrodniczego i innych. Z czego to wynika? – pytał.

Radni i wójt nie potrafili podać dokładnej przyczyny takiego stanu rzeczy. Padały różne wypowiedzi, m.in. stwierdzenie, że wielu nauczycieli mających maksymalne pobory, być może nie ma motywacji do utrzymania wystarczająco wysokiego poziomu nauczania. Jednak były i plusy.

- Za to z języków obcych, angielskiego i rosyjskiego, nasza szkoła wypada dobrze.

Był też temat szkolnego parkingu, znajdującego się naprzeciw głównych wejściowych drzwi budynku.

- Parking znajduje się blisko skrzyżowania, jest tam niebezpiecznie szczególnie jesienią, gdy mokro i dużo liści na ulicy. Również zimą. Trudno powiedzieć, dlaczego wszyscy chcą tam parkować, gdy jest miejsce z innej strony. Nawet część nauczycieli tutaj stawia swoje auta, choć mogą na wewnętrznym placu szkoły – mówił wójt Jerzy Iwanowiec.

- No właśnie, dlaczego nauczyciele tego nie robią? – pytał jeden z radnych.

Padł zarzut, że w szkole jest zimno, w poniedziałek 9 października, było 13 stopni.

- Wiem o tym – odpowiadał wójt – podjęliśmy odpowiednie kroki. Modernizacja kotłowni jest niezbędna. I tego nie odpuszczę.

W ramach rewitalizacji gminy wójt, oprócz zmiany miejscowego zbiornika retencyjnego w zalew rekreacyjny, chciałby doprowadzić do termomodernizacji budynku szkoły.

Przed szkołą wymieniono stare płyty chodnikowe na nową nawierzchnię z kostki oraz wyremontowano łazienki.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. JP

/na zdjęciu parking przy szkole w Milejczycach/

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony