reklama

Muzyka na ulicy
14 czerwca 2014 12:02

Bielsk Podlaski - Ukraiński Festiwal w strugach deszczu

Jubileuszowy X Konkurs Piosenki Ukraińskiej „Z Podlaskiej Krynicy” już za nami. Tym razem najlepsi wykonawcy ukraińskich pieśni z regionu mieli okazję zaprezentować się szerszej publiczności w ramach dni Bielska.

Miało to niestety i swoje gorsze strony. Dni Bielska bowiem często są deszczowe i po południu lało jak z cebra. Na szczęście scena ustawiona pod urzędem miasta miała zadaszenie, tym niemniej widzowie, którzy przyszli posłuchać występów chronili się pod parasolami i wszystkim, co się dało.

- Mam nadzieję, że będzie gorąco, rubasznie i wesoło - zapowiedział festiwal prowadzący Dni Bielska aktor Mateusz Sacharzewski. I było. Zatańczyli kozacy, zaśpiewali wokaliści i wokalistki. Uczestnicy festiwalu, nie tylko z Bielska, ale również z Siemiatycz, Mielnika i Hajnówki zaprezentowali zarówno ludowe, tradycyjne, ale zaaranżowane, a także współczesne estradowe ukraińskie piosenki. Jak często bywa, najbardziej wytrwali okazali się rodzice, którzy z niecierpliwością czekali na występ swoich pociech czy to z przedszkola samorządowego nr 9, czy też uczniów klasy ukraińskiej Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza, którzy tworzą zespół "Ranok". Wśród laureatów festiwalu nie zabrakło również miejsca dla siemiatyczanki Małgorzaty Priebe, która swoim wykonaniem zdobyła laury w kategorii współczesnej estradowej piosenki.

Jacek Prokopiuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatyczom, fot JP

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony