reklama

Aktualności - Nurzec-Stacja
17 października 2016 19:19

Studenci na Świętej Górze

Ponad 30 osób przebywało w dniach 7 – 9 października na Św. Górze Grabarce, podczas XI Modlitewnego Spotkania Studentów. Większość przyjechała z diecezji białostocko – gdańskiej i warszawsko – bielskiej. W programie były nie tylko chwile modlitewnego skupienia, ale i spotkania integracyjne, zebrani chwycili też za miotły i grabie i wykonać prace na rzecz monasteru.

- To mój drugi, jesienny pobyt na Świętej Górze Grabarce, bo byłam tutaj również rok temu. W tym roku byłam w tym miejscu na pielgrzymce majowej. Lubię to miejsce. Inaczej wygląda ono w sierpniu, na Święto Przemienienia Pańskiego, na co dzień. Teraz łatwiej o skupienie, modlitwę, jest cicho i spokojnie. Rok akademicki przede mną, będzie ciężki i długi, dlatego przyjechałam z intencją, aby był on pomyślny – powiedziała Marta z Białegostoku.

- To naładowanie akumulatorów. Od poniedziałku wkraczamy w świat wykładów i murów uczelnianych. Przyda się krótka odskocznia od tego, właśnie tutaj, w duchu modlitwy – dodaje Dariusz, też z Białegostoku.

Na zdjęciu praca na rzec monasteru.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz , fot. CK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony