reklama

Aktualności - Perlejewo
19 października 2015 18:54

Świetlica w Perlejewie na wokandzie

Wójt Gminy Perlejewo, Krzysztof Radziszewski, bezradnie rozkłada ręce i mówi, że niewiele da się zrobić. Można tylko czekać na kolejne decyzje sądu, pozytywne dla gminy.

A chodzi o świetlicę w Perlejewie. Budynek jest nowy. Został postawiony od podstaw. Ładny i schludny z zewnątrz, ale w środku wilgoć i grzyb na suficie, pękające tynki. Sprawa już dawno trafiła do sądu. Bielski sąd wydał wyrok - pozytywny dla gminy. Że zawinił wykonawca - firma "Kochanowski" z Białegostoku. Jednak wykonawca odwołał się od wyroku.

- Wykonawca przegrał kolejną sprawę i ostatniego dnia przed upływem terminu odwołał się. Po raz kolejny. Sprawa ciągnie się chyba z rok. Prawdopodobnie znowu się przeciągnie. A świetlica wymaga remontu. Zawilgocenia pogłębiają się, pęknięć przybywa. Na szczęście budynek cały czas można użytkować. Zawaleniem nie grozi. Ściany działowe i konstrukcja nie są naruszone - mówi wójt Radziszewski.

Projekt budowy świetlicy gmina przejęła od OSP. Jak zaczynano budowę, fundamenty już stały. Strażacy wykonali je w czynie społecznym. Teren pod świetlicą jest podmokły. Budowa trwała etapami. Zakończono ją w 2012 r. W pierwszym etapie powstał stan surowy oraz zagospodarowano plac wokół budynku. Drugi etap - wykończenie. Gmina Perlejewo pozyskała na świetlicę dofinansowanie z PROW - 75% kosztów kwalifikowanych.

Cezary Klimaszewski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. CK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony