inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

patronat

reklama

patronat

patronat

patronat

reklama

reklama

informacja społeczna

patronat

reklama

patronat

Aktualności - Sarnaki
25 maja 2017 18:31

150 lat szkoły w Sarnakach

19 maja społeczność szkoły w Sarnakach świętowała 150 - lecie istnienia szkoły, 90. rocznicę położenia kamienia węgielnego pod budowę najstarszej części szkoły oraz 10 rocznicę nadania placówce imienia Bohaterów Akcji V2.

Aktualności - Sarnaki
07 lutego 2017 21:51

Poczta na cenzurowanym

W 2013 roku z mapy Sarnak zniknął urząd pocztowy, a w jego miejsce pojawiła się filia tego urzędu. Skrócono m.in. godziny otwarcia. Sprawa poczty była jednym z głównych wątków ostatniej sesji rady gminy w Sarnakach.

Aktualności - Sarnaki
30 stycznia 2017 22:40

Drugie życie szkoły w Litewnikach

W minionym tygodniu w Litewnikach Nowych, w gm. Sarnaki, odbyło się uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy, który powstał w budynku dawnej szkoły podstawowej.

Aktualności - Sarnaki
14 stycznia 2017 20:48

Wójt apeluje o segregację odpadów

Ze wstrzemięźliwym, ale optymizmem – tak jeden z radnych gminy Sarnaki nazwał plany na 2017 r., dotyczące gminnych inwestycji. To głównie remonty dróg, ale są też nowe projekty, jak choćby budowa świetlic. Ze sporą nadzieją sarnacki samorząd patrzy też na możliwość dofinansowania przebudowy drogi powiatowej na swoim terenie (do wsi Borsuki, 6 – 7 km).

Aktualności - Sarnaki
29 listopada 2016 23:36

Droga do Borsuków

Co z drogą powiatową Kózki – Borsuki, w gminie Sarnaki? Odcinek ma ok. 17 km. To dojazd dla wielu letników, turystów, bywalców i pracowników ośrodków wypoczynkowych nad Bugiem, głównie w Serpelicach, Mierzwicach i Zabużu.

Aktualności - Sarnaki
19 listopada 2016 19:41

Zanim dojdzie do sytuacji krytycznej

Co ósmy metr sześcienny gazu tranzytowego do Polski przepływa przez tłocznię w Hołowczycach

8 listopada, w tłoczni gazu w Hołowczycach, gm. Sarnaki miały miejsce ćwiczenia służb ratowniczych spółki „Gaz – System” oraz powiatu łosickiego, pod nazwą „Taktyka prowadzenia działań w zakładach o znaczeniu strategicznym dla gospodarki kraju, z udziałem sił i środków KSRG powiatu łosickiego”

Aktualności - Sarnaki
03 września 2016 14:41

Z pomocą bocianowi czarnemu

Bocian czarny występuje w całej Polsce, ale bardzo rzadko można go spotkać, ponieważ gniazda zakłada w podmokłych, trudno dostępnych drzewostanach. W odróżnieniu od bociana białego, stroni od siedzib ludzkich. Na przekór temu 19 sierpnia Krzysztof Świszczewski, jadąc drogą leśną we Franopolu spotkał młodego, tegorocznego bociana czarnego, który wyglądał na osłabionego i głodnego.

Aktualności - Sarnaki
21 czerwca 2016 20:50

Odsłonięcie pomnika „Zenona”

Postać wcale niewybitna, ale z drugiej strony szczególna. Często nazywano go inaczej niż z pseudonimu. Nie „Zenon”, lecz „Tata”. Jaki więc musiał być wyjątkowy, by tak go nazywać? A miał wtedy zaledwie 27 lat.

Aktualności - Sarnaki
15 kwietnia 2016 12:29

Problem ze śmieciami

Popiół w odpadach zmieszanych to problem istniejący w wielu gminach. Publicznie rozmawiano o nim w Sarnakach. 30 marca, podczas ostatniej sesji rady gminy, sprawa niewłaściwej segregacji odpadów była jednym z głównych wątków.

Aktualności - Sarnaki
07 kwietnia 2016 20:19

Fundusz sołecki integruje ludzi

Wnioskiem formalnym o wyłączenie z punktu obrad głosowania w sprawie niewyodrębniania funduszu sołeckiego na 2017 r. zaczęła się sesja rady gminy Sarnaki, 30 marca, w urzędzie w Sarnakach. wniosek radnego Mułenki, jak się później okazało, uzgodniony był przed obradami, jako decyzja całej rady.

Strona 1 z 15

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

Do góry strony