reklama

inicjatywa

inicjatywa

Monografia

reklama

patronat

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

reklama

informacja społeczna

patronat

reklama

Aktualności - Siemiatycze
23 lipca 2017 13:28

Ulica Słowiczyńska - kto i kiedy ją wyremontuje?

Na czerwcowych obradach rady powiatu w Siemiatyczach głos zabierał m.in. Mikołaj Żabiński, który mówił o potrzebie remontu powiatowej drogi leżącej na terenie miasta, jaką jest ul. Słowiczyńska. Do wniosku Żabińskiego odniósł się wówczas starosta Jan Zalewski. Na kolejnej sesji, w lipcu, prawdziwość tamtych wyjaśnień starosty zakwestionował radny Bogusław Zduniewicz:

Aktualności - Siemiatycze
23 lipca 2017 13:25

Łóżka porodowe z czasów PRL

Radny Paweł Kowalczyk wystąpił do zarządu powiatu z wnioskiem o zakup do siemiatyckiego szpitala nowych łóżek porodowych.

Obecnie w Polsce coraz częściej słyszymy pytanie „po co nam UE”? Jak pokazuje jeden z ostatnich sondaży, przeprowadzonych przez IBRIS dla tygodnika „Polityka”, ponad połowa respondentów wolałaby opuścić Unię Europejską, niż przyjąć do kraju uchodźców z krajów muzułmańskich. Na szczęście wciąż nie brakuje ludzi otwartych, proeuropejskich i gotowych skorzystać z szans i możliwości jakie daje unia.

Aktualności - Siemiatycze
21 lipca 2017 19:02

(Nie)zapomniane miejsca. Siemiatycki POM – kuźnia kadr

„W br. [POM] rozpoczął produkcję kooperacyjną dla przedsiębiorstw budownictwa wodnego. Wytwarza chwytaki kamieni, niezbędne w akcjach przeciwpowodziowych, przy budowie grobli, pogłębianiu rzek, urządzania zbiorników wodnych itp. Chwytaki kamieni dotychczas nie były produkowane w Polsce. Sprowadzano je z RFN. Obecnie siemiatycki POM jest jedynym wytwórcą tych urządzeń w kraju. Dokumentację sporządziło biuro projektowe w Lublinie. W Siemiatyczach powstały już dwa pierwsze egzemplarze. Oceniono je bardzo wysoko (…)”.

Aktualności - Siemiatycze
20 lipca 2017 21:54

Święto Policji W Siemiatyczach

W piątek, 14 lipca, na placu przed budynkiem starostwa w Siemiatyczach odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Przedstawiciele funkcjonariuszy z liczącej obecnie 83 stanowiska Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, w towarzystwie najbliższych, rodzin oraz wielu zaproszonych gości ponad 2,5 godziny w pełnym umundurowaniu prażyli się w słońcu wysłuchując wielu przemówień, podziękowań i życzeń.

Aktualności - Siemiatycze
19 lipca 2017 22:43

Tom Justyniarski na Lecie z Radiem

Kiedy trafił do szkoły w Sokołowie Podlaskim, miał zostać rzeźnikiem. Nic nie zapowiadało tego, że kiedyś zostanie rzecznikiem Towarzystwa Obrony Zwierząt, wymyśli pierwsze w Polsce „okno dla życia dla zwierząt” lub wygra konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej na lekturę szkolną.

Aktualności - Siemiatycze
19 lipca 2017 22:39

Lądowisko również w nocy

W minionym tygodniu oficjalnie oddano do użytku wyremontowane lądowisko przy szpitalu w Siemiatyczach dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Aktualności - Siemiatycze
15 lipca 2017 16:14

Zabójcze psy

W poniedziałek rano pan Eugeniusz Buchowiec z ul. Kilińskiego w Siemiatyczach jak co dzień poszedł karmić króliki. Niestety znalazł martwe zwierzęta:

Aktualności - Siemiatycze
13 lipca 2017 13:31

Siemiatycze - Zagrało „Lato z Radiem”

9 lipca w naszym mieście grało „Lato z Radiem”. Tereny rekreacyjne nad zalewem z godziny na godzinę coraz szczelniej wypełniały się publicznością. Już kiedy śpiewał Michał Szpak wydawało się, że ta przestrzeń nie pomieści więcej widowni.

Aktualności - Siemiatycze
13 lipca 2017 12:47

Siemiatycze – Kobryń, rozmowy partnerskie

Kobryń - białoruskie miasto położone w obwodzie brzeskim, to kolejna miejscowość, która niebawem stanie się partnerskim miastem Siemiatycz. W niedzielę 9 lipca w urzędzie miasta burmistrz Piotr Siniakowicz spotkał się z Walentym Trubczykiem, wicemerem Kobrynia oraz jego współpracownikami. Obie strony wymieniły wstępne dokumenty i plany.

Strona 1 z 112

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

życzenia w gazecie
już od 20 zł

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

Do góry strony