reklama

Aktualności - Siemiatycze
31 stycznia 2017 19:31

Terapia i integracja przez teatr

Tradycyjnie od 6 lat nauczyciele – terapeuci, pracownicy oraz dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach organizują spotkania integracyjne pod nazwą „Integracja przez teatr”.

18 stycznia opowieść noworoczną pt. „Od stworzenia do Bożego Narodzenia” obejrzało około 500 widzów: przedszkolaki z siemiatyckich przedszkoli, uczniowie szkoły podstawowej w Czartajewie i SP 1 w Siemiatyczach, siemiatyckiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Gimnazjum Gminnego, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej sióstr Karmelitanek i przyjaciele –darczyńcy placówki.

- Głównymi aktorami przedstawienia są dzieci niepełnosprawne, wychowankowie naszej szkoły, wkładający w swoje role szczególną wrażliwość i zaangażowanie. Scenariusz, oprawę muzyczną i audio - medialną, wystrój całej sali, dekorację sceny oraz stroje aktorów przygotowują nauczyciele z pomocą pracowników niepedagogicznych placówki. Spotkania służą upowszechnianiu idei terapii przez sztukę. Stanowią formę rehabilitacji społecznej oraz integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z ich pełnosprawnymi kolegami i koleżankami - mówi Urszula Obrycka, dyrektor szkoły. - Przedstawienie dedykujemy życzliwym ludziom o wielkich sercach, wszystkim przyjaciołom i darczyńcom, którzy wspierają działalność naszej placówki. Za pomoc organizacyjną dziękujemy serdecznie dyrekcji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dziękujemy też wszystkim, którzy przekazali nam 1% podatku, pomoc okazaną w formie rzeczowej, finansowej, organizacyjnej, współpracy i pełnienia wolontariatu. Z całego serca dziękujemy i życzymy, aby rok 2017 przyniósł wszystkim zdrowie, szczęście i wszelką pomyślność w życiu zawodowym i osobistym, rozwiązanie problemów oraz spełnienie marzeń, nadziei i oczekiwań.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. AK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony