reklama

Aktualności - Siemiatycze
05 maja 2017 22:57

Nowe drzewa w Siemiatyczach

W ubiegłym tygodniu w różnych miejscach miasta posadzono ok. 1000 roślin. Na placu Jana Pawła zasadzono byliny (lawenda, rozchodnik, przetacznik i żagwin), krzewy (berberysy, jałowce i irgi) i drzewa, jak judaszowce i lipy, oraz drzewka owocowe – najwięcej wiśni.

Nowe drzewa w Siemiatyczach

Nasadzeniami zajmują się pracownicy urzędu miasta pod okiem projektantki zieleni. Drzewa i krzewy pojawią się też przy ul. Nadrzecznej. Tam zaplanowano nasadzenia ponad 400 roślin, w większości jesionów i klonów, a także krzewowej odmiany wierzb. Nowa roślinność pojawi się również przy ul. Górnej, przy pomniku Sybiraków Ziemi Siemiatyckiej oraz krzyżu powstańczym. Przy ul. Andersa zaplanowano łąkę kwietną.

- Oj bardzo ładnie, a jeszcze jak zakwitnie jak ładnie będzie - komentował jeden z mieszkańców obserwujący prace na pl. Jana Pawła. - Mam tylko nadzieję, że te drzewka, posadzone koło banku, nie będą sobie przeszkadzać jak urosną. Czy trochę nie za blisko siebie je posadzono? Ale z drugiej strony ten pan nadzorujący sadzenie chodził koło pracowników z linijką, to chyba nie.

Nowa roślinność będzie też przysłowiową wisienką na torcie remontu skweru przy ul. 11 Listopada. Skwer Artystów wyremontowano w ubiegłym roku. Odnowiono i podświetlono fontannę, utwardzono teren, wykonano schody, zjazdy i chodniki. Ustawiono ławki. Teraz nasadzono wokół nowe drzewa i krzewy.

7 maja o godz. 16.00 na skwerze odbędzie się majówkowy piknik dla mieszkańców. W programie spotkania z lokalnymi twórcami, zabawy dla dzieci, grill, wszystko przy dźwiękach muzyki.

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. AK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony