reklama

17 maja w Siemiatyczach odbył się marsz godności osób niepełnosprawnych a później w hali MOSiR 7 spartakiada dzieci i młodzieży niepełnosprawnej Jesteśmy razem, w której wzięło udział ponad 200 uczestników. Honorowy patronat nad imprezą objął starosta siemiatycki Jan Zalewski a patronat medialny m.in. Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz.

W marszu i w zawodach wzięła udział młodzież ze szkół, ośrodków i WTZ z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego – w sumie 11 placówek. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

- Pierwsza spartakiada była tylko w ramach naszej szkoły i odbywała się w sali starostwa. Dziś to impreza, na którą przyjeżdżają uczestnicy z trzech województw. Jest mnóstwo osób i instytucji, które nas wspomagają a liczba uczestników rośnie z roku na rok. Cel w każdym razie osiągnęliśmy, wszyscy się radują, dzieci spędzają wspaniale czas, integrują się, więc myślę, że wszystko się udało – opowiada Urszula Obrycka, dyrektor ZSS w Siemiatyczach.

Maciej Filipowicz, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot MF

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

patronat

patronat

reklama

ślubna
scena

reklama

patronat

reklama

Do góry strony