reklama

Aktualności - Siemiatycze
13 września 2017 20:03

Deszczowe dożynki

Strugami deszczu spłynęły tegoroczne dożynki Gminy Siemiatycze, które zorganizowane zostały w niedzielę, 3 września, w Tołwinie, gm. Siemiatycze.

Niby wszystko się odbyło zgodnie z planem. Odprawiono dożynkową mszę, poświęcono wieńce, podzielone się chlebem, przeprowadzono konkursy, rozstrzygnięto je, wręczono nagrody. Odbyły się występy ludowych zespołów, poszczególne sołectwa przygotowały stoiska, na których można było spróbować różnego jadła. Wszystko jednak, zlane deszczem, sprawiało wrażenie jakby poziom satysfakcji i przyjemności z wydarzenia były mocno niewspółmierne do trudu, wysiłku i ogromu pracy, jaką trzeba było wykonać je przygotowując.

Podczas gminnego święta dziękczynnego za ukończone żniwa oraz zebrane płody rolne nie mogło zabraknąć tradycyjnych wieńców. Było ich kilka. W konkursie na wieniec dożynkowy I miejsce i nagrodę w wysokości 1.200 zł przyznano sołectwu Tołwin, II miejsce (1.000 zł) zajął Czartajew, zaś III (800 zł) Kłopoty Bańki. Mieszkańcy gminy rywalizowali również w innych konkurencjach. Najlepszy chleb upiekła Ewa Tołwińska, a tuż za nią znalazły się panie Danuta Tołwińska i Anna Bojarska. W konkursie na najlepszy trunek nagrodzono: nalewkę malinową Marzeny Bobienko, nalewkę mirabelkową Anny Bojarskiej oraz podpiwek Ewy Tołwińskiej. W konkursie na najładniejszy ogród I miejsce zdobyli Ewa i Winicjusz Kojatowie z Bacik Średnich, wyróżniono ogrody Wiesławy Tołwińskiej z Tołwina, Danuty Skowrońskiej z Czartajewa, Krystyny Soszyńskiej z Tołwina oraz Mirosławy i Józefa Olszewskich ze Słoch Annopolskich. Nagrodzeni zostali również: Zuzanna i Marek Boguszewscy z Czartajewa, właściciele jednego z największych gospodarstw w gminie, Luba i Wiktor Zarębowie jako najstarsze stażem małżeństwo w sołectwie Tołwin oraz Jerzy Marciniuk, sołtys wsi Kułygi, z ponad 30-letnim stażem w tej roli.

Ewa Magdalena Iwaniak, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz , fot emi

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony