reklama

Aktualności - Siemiatycze
14 stycznia 2018 20:52

Sprzedaż gospodarstwa – podejście drugie

Po unieważnionym ubiegłorocznym przetargu na sprzedaż gospodarstwa pomocniczego w Czartajewie siemiatyckie starostwo próbuje po raz drugi. Przetarg miałby odbyć się 26 stycznia. Cena wywoławcza 14.693.677 zł

Przypomnijmy, oficjalnym powodem unieważnienia sierpniowego przetargu był brak chętnych na kupno gospodarstwa. Nieoficjalnie mówiło się, że to spadkobiercy właścicieli majątku Czartajew zablokowali sprzedaż działek, które kiedyś przekazano nieodpłatnie na rzecz szkoły rolniczej. Działki miały służyć wyłącznie edukacji młodych rolników.

Jak wiemy, szkoła w Czartajewie rolnicza przestała być już nawet z nazwy, kształci m.in. fryzjerów, mechaników, ekonomistów. Powiat zaś potrzebuje pieniędzy. Chociażby na sfinalizowanie remontu siemiatyckiego szpitala.

Tym razem pod młotek idzie mniej hektarów. W sierpniu sprzedawano 251,1474 ha, teraz w przetargu wystawiono 250,7144 ha. Sporny teren, to działka nr 313 w Czartajewie, zabudowana. Cena wywoławcza mniejsza jest o 21.720 zł.

W skład majątku wchodzą również m.in. bydło i zapasy magazynowe. W tej sprawie dzwonili do nas czytelnicy:

- Ile lat pamiętam to gospodarstwo samo się utrzymywało. Nikt nie pomyślał, by wynajmować zewnętrzną firmę do koszenia kukurydzy. Po to był sprzęt, pracownicy. W tym roku nie dość, że do ścięcia kukurydzy wynajęto i zapłacono jakiejś zewnętrznej firmie, to jeszcze ziarno po prostu wysypano na ziemię. Ugniatano ciągnikiem, ale zamiast to przykryć, zabezpieczyć jakoś to pozostawiono na pastwę deszczu i mrozu. Przecież to wszystko zgniło. Jaka to pasza dla krów?! A powiat mówi, że szuka pieniędzy...

Anna Kondraciuk, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. AK

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony