reklama

Aktualności - Siemiatycze
26 stycznia 2018 13:04

Podlaska Izba Rolnicza raz na kwartał

O aktualnych zmianach w rolnictwie mówił 11 stycznia prezes powiatowej Podlaskiej Izby Rolniczej Grzegorz Leszczyński podczas posiedzenia powiatowej PIR w Siemiatyczach.

- Takie kwartalne spotkania mamy zapisane w statucie izby. Informuję zebranych o zmianach, o tym, nad czym pracuje sejm. Ważnym tematem są OSN-y (Obszary Szczególnie Narażone), czyli tereny, na których należy ograniczyć przedostawanie się azotu ze źródeł rolniczych do wód powierzchniowych i gruntowych. Należy informować rolników o ich obowiązkach w tym temacie.

Chcemy zabiegać o obniżeniu wieku emerytalnego rolników 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn (obecnie 60 i 65). Także jesteśmy przeciwni zakazowi hodowli zwierząt futerkowych oraz ubojowi rytualnemu, szczególnie drobiu i wołowiny. Nowelizacja prawa łowieckiego ma być procedowana przez niezależnych ekspertów a nie myśliwych – mówił prezes.

Innymi omawianymi tematami były m.in: ASF, nowe prawo wodne, szkody łowieckie.

Na spotkaniu w Domu Weselnym ECHO, oprócz starosty siemiatyckiego obecni byli: powiatowy lekarz weterynarii, przedstawiciele ODR, ARiMR i innych organizacji rolniczych. Końcowym tematem był sztandarowy temat wszystkich sesji, czyli drogi. Tutaj pytania o naprawę dróg głównie kierowano do starosty.

Jacek Piotrowski, Kurier Podlaski – Głos Siemiatycz, fot. jp

Jedynka "Głosu Siemiatycz"

reklama

patronat

patronat

reklama

patronat

reklama

Do góry strony