Sport
25 października 2016 19:51

Trampkarze Orła strzelili 20 bramek w meczu

Piłkarski weekend, 22 – 23 października, na boiskach naszego regionu. W IV lidze fotel lidera stracił bielski Tur, tracąc punkty w Łapach, a Cresovia wreszcie skromnie zapunktowała. W V lidze liderem ponowonie Mielnik, który rywali z Tykocina odprawił z bagażem 8 goli, zaś Husar znowu nie dał rady przeciętniakom. W rozgrywkach młodzieżowych na uwagę zasługują trampkarze siemiatyckiego Orła, którzy wbili rówieśnikom 20 bramek.

MKS Mielnik – Orzeł Tykocin 8:1

22 października, V liga. Znowu ostre strzelanie w Mielniku i znowu do jednej bramki. Mielniczanie wykorzystali potknięcie lidera z Dobrzyniewa (0:0 z Krypnianką) i odzyskali w tabeli pierwsze miejsce. Mają najwięcej w lidze strzelonych goli – 44. To ósma w sezonie i czwarta z rzędu wygrana zawodników trenera R. Kondraciuka. Do przerwy było 3:0. Bramki: Karpiszuk 3, Andryszek 2, Żornaczuk 2, Ilczuk.

MKS: Mormol – Treszczotko, Golonko, Mazur, Ilczuk – T. Borowy, G. Borowy (46, Kellas), Polak (60, Jaszczołt), Żornaczuk – Andryszek (65, Jakimczuk), Karpiszuk.

Cresovia Siemiatycze – Hetman Tykocin 2:2

23 października, IV liga. Fatalna passa Cresovii przerwana, a licznik zatrzymał się na sześciu porażkach z rzędu. To remis ze wskazaniem na gospodarzy, bo grali nieco lepiej od gości, ale to tylko jeden zdobyty punkt. Do przerwy było 2:1 dla siemiatyczan (gole: Malewski i Gołubkiewicz). Goście wyrównywali z karnych. Remis nic Cresovi nie dał, jeśli chodzi o sytuację w tabeli, bo siemiatyczanie nadal zajmują XIII miejsce.

Cresovia: Malinowski – Lazarewicz, A. Barwiejuk, Nowicki, Olendzki – Malewski, Jurczuk, Niewiarowski (80, Piotrowski), Boguszewski – D. Barwiejuk, Gołubkiewicz.

Kolejarz Czeremcha – Pasja Kleosin 2:2

23 października, V liga. Drużyna z Czeremchy znowu straciła punkty, tym razem z przedostatnią w tabeli Pasją Kleosin.

- Przed tygodniem wpadliśmy w Krypnie, przegrywając aż 1:5. Analizując mecze, staram się szukać przede wszystkim pozytywów. A takim w meczu z Kleosinem było to, że drużyna potrafiła podnieść się, przegrywając w tym spotkaniu, a drugą bramkę zdobyć tuż przed końcowym gwizdkiem – powiedział Mirosław Samosiuk, trener Kolejarza.

Kolejarz: Golonko – D. Korowaj, W. Korowaj, Białas, K. Korowaj – D. Aleksiejuk, Kożuchowski, P. Szatyłowicz, Borysiuk (63, Dudelewicz) – Czekuć (82, Kuberski), Mat. Samosiuk.

Nurzec – Tur II Bielsk Podlaski 1:3

23 października, V liga. Piąta z rzędu porażka nurzeckiej drużyny, siódma tej jesieni, potwierdzająca, że dla Husara ten sezon będzie chyba walką o utrzymanie się w okręgówce. Chyba że chłopaki odpalą na wiosnę, czego trzeba im życzyć. W meczu z rezerwami Tura do przerwy był bezbramkowy remis. Po przerwie na prowadzenie 2:0 wyszli goście (Żukowski i Orzechowski), po czym bramkę kontaktową strzelił Żornaczuk. Wynik na 3:1 dla Tura ustalił Falkowski. W tabeli Husar na X miejscu, Tur II na XI.

Pogoń Łapy – Tur Bielsk Podlaski 3:3

23 października, IV liga. Pechowy wyjazd bielskiej drużyny do Łap, bo Tur łatwo roztrwonił prowadzenie 2:0, po bramkach strzelonych w 6 i 19 min. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 2:2, w 90 min. bielszczanie zdobyli trzecią bramkę, by prowadzenie ponownie stracić, już w doliczonym czasie gry. W efekcie zdobytego tylko punktu, stracili też pozycję lidera w tabeli, spadając na III miejsce. Bramki: Pawluczuk, Car, Jakubowski.

Tur: Sidun – K. Kulikowski, P. Kosiński, Koźlik, A. Kosiński - Lewczuk, Łochnicki, K. Kosiński (46, Jakubowski) - Daniłowski, Popiołek (60, Walczuk), Pawluczuk (60, Nakielski).

Drużyny młodzieżowe:

- juniorzy starsi: Cresovia Siemiatyze – MOSiR Grajewo 1:2 (Tyborowicz),

- juniorzy młodsi: Pogoń Łapy – Bocian boćki 1:3 (Dmitruk 2, Sędziak), Pionier Brańsk – Talent II Białystok 0:2,

- trampkarze: Orzeł Siemiatycze - Forty Piątnica 20:0 (Weremijewicz 6, Gierasiumiuk 3, Olszewski 2, Łopaciuk 2, Kazberuk 2, Plichta, Mędrycki, Jabczyk, Kochański, Zazuliński).

- orliki (22 października, turniej ligowy w Nurcu Stacji): Husar – Orzeł I 0:14, Perlejewo – Orzeł I 0:9, Orzeł I – Orzeł II 9:0, Perlejewo – Orzeł II 1:2, Orzeł II – Husar 1:0, Husar – Perlejewo 0:4, nie dojechał MKS Mielnik.

Na zdjęciach spotkanie Cresovi z Tykocinem.