Sport
15 listopada 2016 00:18

Piłkarze zakończyli rundę jesienną

Cresovia wreszcie zapunktowała, Mielnik mistrzem jesieni, trampkarze Orła w rozgrywkach mistrzowskich – tak można podsumować ostatnie ligowe potyczki na podlaskich boiskach.

Cresovia – Promień Mońki 2:1

11 listopada, IV liga. Licznik siemiatyczan stanął na 9 meczach z rzędu bez wygranej, w tym 8 porażkach. Takiego bilansu Cresovii próżno szukać w statystykach z minionych lat. Tym razem podopieczni trenera Stypułkowskiego wyszli na mecz w optymalnym zestawieniu. Dopisywało im szczęście. Do przerwy był bezbramkowy remis, ale to goście byli bliżsi zdobycia gola. Po zmianie stron na boisku panowała walka z rywalem i grząskim boiskiem. W 71 min. trener Stypułkowski zdecydował się na dwie zmiany. Wszedł m.in. Daniel Barwiejuk, pozyskany tuż po rozpoczęciu rundy z Kolejarza Czeremcha, który minutę później strzelił gola na 1:0 dla gospodarzy. Cresovia poszła za ciosem, konkretnie obrońca Karol Olendzki, który 2 minuty po objęciu prowadzenia, po solowym rajdzie, zmylił obronę oraz bramkarza gości i podwyższył na 2:0. Goście przycisnęli, ale zdołali tylko raz trafić, z karnego, już w doliczonym czasie gry.

Cresovia: Karolczuk – Lazarewicz, W. Moczulski, Nowicki, Olendzki – Malewski (71, D. Barwiejuk), Jurczuk (90, K. Niewiarowski), Kurek, Weremczuk (71, Kryński) – A. Barwiejuk, Gołubkiewicz (88, Iwaniuk).

Tydzień wcześniej siemiatyczanie przegrali 1:3 w Kolnie z Orłem, drużyną która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Bramka: D. Barwiejuk.

Podczas długiego weekendu 11 – 13 listopada w podlaskiej IV lidze rozegrano tylko 2 mecze. Większość nie odbyła się ze względu na złe warunki atmosferyczne i grząskie boiska.

W tabeli Cresovia na XII miejscu.

MKS Mielnik – Pasja Kleosin 6:0

5 listopada, V liga. Spacerek dla podopiecznych trenera Kondraciuka. W zasadzie każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo mielniczan z tym rywalem, który wygrał tylko jeden mecz i w tabeli zajmuje przedostatnie miejsce, byłby niespodzianką. Lepsza dyspozycja gospodarzy nie podlegała dyskusji. Zwycięstwem tym Mielnik przypieczętował tytuł mistrzów jesieni w swojej lidze, co daje świetną pozycję wyjściową w rundzie rewanżowej. Tym samym MKS jest głównym faworytem do awansu do IV ligi. Bramki w spotkaniu z Pasją zdobywali: Żornaczuk 2, Golonko, Treszczotko, Jaszczołt, Mazur.

Husar Nurzec – Krypnianka Krypno 1:3

5 listopada, V liga. Rundę jesienną nurzeccy gracze zakończyli porażką. To dziesiąta przegrana tej jesieni, siódma z rzędu. Ostatnio Husar zdobył punkty 18 września. Efekt czarnej serii to XI lokata w tabeli, na XIV drużyn. Miejsce to byłoby gorsze, ale trzy inne zespoły, plasujące się niżej, też notowały kiepskie wyniki. Wiosna dla Husara to być albo nie być.

Husar: Janiuk (82, Kościuk) – R. Zalewski, P. Grzyb (75, Rutkowski), K. Grzyb, Przanowski – Tararuj, M. Wielogórski, Jezierski (70, Romaniuk), Nikiforuk – M. Zalewski (78, Dmitruk), Żornaczuk.

Drużyny młodzieżowe:

- juniorzy starsi: MOSP Białystok – Cresovia Siemiatycze 3:0,

- trampkarze: Olimpia Zambrów – Orzeł Siemiatycze 1:9 (Zazuliński 3, Olszewski 2, Łopaciuk 2, Weremijewicz 2), gracze Orła wygrali swoją grupę i awansowali do wiosennych rozgrywek mistrzowskich.

Na zdjęciu mecz Cresovii z Promieniem Mońki.