Sport
14 października 2017 20:20

Orzeł królował na boisku

Podczas meczu 6 kolejki młodzików OSiR Hajnówka z wyżej notowanym w tabeli o 4 oczka Orłem Siemiatycze, goście pokazali, kto dyktuje przebieg gry na boisku. Spotkanie miało miejsce 3 października na stadionie miejskim w Hajnówce.

Przez kilkanaście minut Orły dominowały grą ofensywną na połowie hajnowian. OSiR dzielnie bronił się przed atakami gości aż do 15 minuty, kiedy to pokonał bramkarza gospodarzy zdobywając gola. Piłkarze hajnowscy nadal grali w strefie obronnej licząc na szybki kontratak. Niestety, ta metoda okazała się bezskuteczna, a siemiatyczanie głodni bramek doprowadzili do wyniku 0:4 w I połowie meczu. II połowa nie wniosła nic nowego. Goście nadal górowali. Szybka i dość precyzyjna wymiana piłek między zawodnikami okazała się skuteczną metodą, aby drużynę poprowadzić ku zwycięstwu z dużą przewagą bramkową. Tak też się stało. Leciały minuty, leciały i bramki dla Orłów, a futbolówka do końca spotkania ośmiokrotnie wylądowała w siatce OSiR-u, podwajając wynik z I połowy. Mimo determinacji w obronie i kilku kontrataków, gospodarze nie zdołali zdobyć choćby honorowej bramki. Zasłużone brawa należą się jedynej dziewczynie w zespole OSiR-u, Aleksandrze Ostaszewskiej (kapitan drużyny), która w formacji obronnej niejednokrotnie ratowała drużynę przed utratą bramki.

OSiR Hajnówka - Orzeł Siemiatycze 0:8 (0:4)

Skład OSiR Hajnówka: Damian Jurczuk (br.), Aleksandra Ostaszewska (kpt.), Mariusz Dobosz, Olivier Osipiuk, Mateusz Artemiuk, Patryk Niczyporuk, Aleksander Pawluczuk, Jakub Krywoszej, Adrian Rogacki, Piotr Romańczuk, Jacek Jarzęcki, Piotr Gierasimiuk, Bartosz Sadowski, Damian Butrymowicz, Jakub Owerczuk. Trener Tomasz Dobosz.

Skład Orzeł Siemiatycze: Paweł Łuba (br.), Dominik Sikora (kpt.), Damian Godebski, Krystian Mantur, Michał Mędrycki, Mateusz Kosiński, Szymon Stypułkowski, Mateusz Kondracikowski, Miłosz Kowalczuk, Igor Górski, Paweł Jaszczołt, Mateusz Puch, Damian Zaleski, Filip Samojluk. Trener Tomasz Marchel.

Tabela wyników: 1. MOSP II Białystok (17pkt.), 2.MOSP Białystok (13), 3. Orzeł Siemiatycze (12), 4. AP Talent II Białystok (11), 5. Pogoń Łapy (10), 6. KS Wasilków (6), 7. OSiR Hajnówka (6), 8. KS Michałowo (1), 9. COKiS Ciechanowiec (1), 10. AP Brylant Bielsk Podlaski (0), 11. Rudnia Zabłudów (0).